Beata Szydło przegrała w Europarlamencie. Jarosław Duda: PiS został pokonany własną bronią.

Beata Szydło przegrała w Europarlamencie. Jarosław Duda: PiS został pokonany własną bronią. Źródło: Flickr/Kancelaria Premiera

Beata Szydło przegrała w wyborach na przewodniczącą komisji, co zadziwiło nawet głosujących na nią kolegów z opozycji. O przegranej Beaty Szydło wypowiedzieli się m.in. Beata Kempa, czy Jarosław Duda, który stwierdził, że polityk PiS została pokonana własną bronią.

Beata Szydło nie została wybrana na przewodniczącą komisji zatrudnienia i spraw socjalnych, choć zdaniem wielu była faworytem. Była bliska wygranej, jednak jej kandydaturę ostatecznie odrzucono. Dlaczego? Swoją opinię na ten temat przedstawił Jarosław Duda w rozmowie z "NaTemat". Jak twierdzi polityk PO, partia rządząca została pokonana własną bronią.

Beata Szydło przegrała w wyborach do Europarlamentu

Była premier Polski miała zostać przewodniczącą komisji zatrudnienia i spraw socjalnych. Nie wygrała, bowiem ostateczny stosunek głosów wszystkich europosłów to 21 za i 27 przeciw jej kandydaturze. W rozmowie z "NaTemat" Jarosław Duda wypowiedział się o przegranej swojej koleżanki, choć z innego obozu partyjnego. Okazuje się, że polityk PO głosował na kandydaturę Beaty Szydło.

 - Głosowałem za Beatą Szydło, zgodnie z ustaleniami naszej grupy EPP - wyznał polityk.

Jarosław Duda uważa, że przez to, jaki PR wyrobiła sobie na arenie międzynarodowej partia Prawa i Sprawiedliwości, Beata Szydło nie może dzisiaj zostać przewodniczącą komisji. Europosłowie zwyczajnie mają jej nie ufać, bo kojarzy im się z łamaniem Konstytucji. Przypomnijmy, że to właśnie Beata Szydło stała na czele rządu, gdy wybuchła pamiętna afera.

 - Trudno oprzeć się wrażeniu, że PiS został pokonany własną bronią. W Sejmie zgodnie z parytetem przewodniczącym komisji zdrowia powinien być polityk PO. Tymczasem wbrew obyczajom PiS zagarnął tę funkcję dla siebie - powiedział Jarosław Duda dla "NaTemat".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Beata Kempa ma zupełnie inną perspektywę.

Sprawę skomentowała także koleżanka Beaty Szydło, która widzi całą sprawę z nieco innej perspektywy. 

 - Widać było duże uznanie w oczach wielu europosłów dla dorobku premier Beaty Szydło. Niestety zadziałała bardzo brutalna gra polityczna - wyznała na antenie "Radia Maryja".

ZOBACZ TAKŻE

  1. Co studiowała Krystyna Pawłowicz? Stawiamy miliony, że nie zgadniecie! Ta informacja zwali was z nóg
  2. PRZERAŻAJĄCY wygląd Alicji Resich-Modlińskiej. Legenda TVP zniszczyła twarz operacjami plastycznymi
  3. Media martwią się o zdrowie Julii Wieniawy. Jej choroba daje złe znaki
  4. Magda Gessler żąda fortuny od restauracji, w której przeprowadzała "Kuchenne Rewolucje". Ogromne oszustwo
  5. Z ostatniej chwili: Poszukiwali zaginionej 15-letniej córki pracownika Watykanu. Gdy otworzyli groby ścięło ich z nóg, Jan Paweł II w tle
  6. Pilny alarm IMGW w TVN na piątek i sobotę dla połowy Polski. Sytuacja jest bardzo poważna, lepiej zostańcie w domach
  7. Rodzina aktorki właśnie przekazała wiadomość o jej śmierci. "To koniec"

Źródło: NaTemat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News