Beata Szydło została objęta specjalną ochroną służb. Powód powala na kolana

Beata Szydło została objęta specjalną ochroną służb. Powód powala na kolana Źródło: youtube.com/Telewizja Republika

Beata Szydło nie jest już tylko wicepremierem, ale przede wszystkim europosłem. Z racji piastowania wysokiego stanowiska pojawiała się wszędzie w asyście ochroniarzy, jednak teraz polityk będzie objęta jeszcze większą ochroną. Podano oficjalny powód takiej decyzji.

Beata Szydło dopiero przyzwyczaja się do nowej roli. Od kiedy 4 czerwca została europosłem, stoją przed nią zupełnie nowe wyzwania, jakich nie mogła zaznać nawet na stanowisku premiera. Zdążyła za to przywyknąć do specjalnej ochrony SOP, która dbała, by jedna z najważniejszych osób w kraju była zawsze odpowiednio chroniona. Zmiana stanowiska sprawiła, że będzie jeszcze bardziej strzeżona.

Beata Szydło będzie objęta specjalną ochroną. Powód zaskakuje

Ochrona najwyżej postawionych polityków w Polsce nie jest niczym, co może zadziwić. Ze względu na swoją funkcję prawo do korzystania z SOP mają prezydent, premier czy wicepremier. Jak się okazuje, takich osób może być więcej. Minister spraw wewnętrznych może zadecydować o przyznaniu ochrony każdej innej osobie "ze względu na dobro państwa".

Właśnie taką "inną osobą" jest teraz Beata Szydło. Wicepremier będzie korzystać z usług służb nie tylko przez miesiąc po wyborach, gdy taka ochrona przysługuje z urzędu, ale na stałe. Taką decyzję podjął minister. Oznacza to między innymi, że po powrocie z Brukseli, po europosłankę przyjedzie z Warszawy pojazd SOP, by odebrać ją z Balic w Krakowie. Kierowca limuzyny będzie musiał pokonać 300 km dzielących miasta, by zawieść polityk do rodzinnego domu w Przecieszynie pod Oświęcimiem, oddalonego od lotniska o około 60 kim. 

- Jest chroniona przez SOP w podobnym wymiarze jak szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Obojga dotyczy to na terenie Polski - zdradził informator związany ze służbami w rozmowie z TVN24.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ile kosztuje ochrona Beaty Szydło?

Wysyłanie specjalnego pojazdu w tak daleką podróż, jak opisano powyżej, może się wydawać nieco kuriozalne, jednak dla niektórych wydają się niezbędne. Nie odstręcza nawet wysoki koszt ochrony europoslanki. Jak udało się ustalić, przewóz Beaty Szydło z lotniska do domu samochodem jadącym z Warszawy to dosyć kosztowny kurs.

- Przy jednym samochodzie, kierowcy i oficerze ochrony to koszt około 2000 złotych za każdy dzień ochrony. To koszt paliwa, eksploatacji samochodu, hoteli i diet dla funkcjonariuszy - obliczył specjalista.

To dosyć duża suma, zwłaszcza biorąc pod uwagę powód takiej decyzji, czyli dla dobra państwa. Wydawanie tak dużych sum każdego dnia nie wydaje się działaniem na rzecz kraju, a wręcz przeciwnie. Dla niektórych takie rozwiązanie może się wydać co najmniej niekorzystne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Beata Tyszkiewicz miała romans z 30 lat młodszym aktorem! On miał 24 lata, ona 54. Nie uwierzycie, z kim!
  2. Nie uwierzycie, jak wygląda dziecko Omeny Mensah! Gdy zobaczycie zdjęcie, zdębiejecie
  3. Druzgocące nagranie z Agnieszką Włodarczyk w sieci. Aktorka niesamowicie cierpi
  4. Osłupiejecie. Zdjęcia Małgorzaty Sochy spod prysznica wylądowały w sieci, nie miała na sobie kompletnie NIC
  5. W walce o fotel prezydenta liczą się tylko dwa nazwiska. Po nich długo nic

Źródło: TVN24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News