Beata Szydło przerywa milczenie! Ujawnia skryte plany PiS

Beata Szydło przerywa milczenie! Ujawnia skryte plany PiS Źródło: Fot. YouTube/Telewizja Republika

Beata Szydło przerywa milczenie. Ostatnie zapowiedzi na temat zmian 500 plus na 1000 plus wywołały spore zamieszanie. Odezwały się zarówno głosy zadowolonych z rewolucyjnego pomysłu, jak i tych, którzy widzieli w nim ogromne zagrożenie dla całego kraju. Teraz była premier postanowiła odpowiedzieć.

Beata Szydło przestała pełnić funkcję premiera RP w grudniu 2017 roku. Od tamtego czasu zajmuje stanowisko przewodniczącej Komitetu Społecznego Rady Ministrów. Dość często udziela się również w mediach. Tym razem postanowiła odpowiedzieć na spekulacje na temat najnowszego projektu rządu, a mianowicie przekształceniu świadczenia 500 plus w 1000 plus. - Program 500+ to ogromny sukces . Polskim rodzinom żyje się lepiej - rozpoczęła swój wpis na Twitterze. ZOBACZ TAKŻE: Właśnie TERAZ ważą się losy Zbigniewa Ziobry! Już w tym wypadku nie wszyscy mogli się z nią zgłosić. Według wielu badań i sondaży kobiety coraz częściej porzucają słabo płatną pracę właśnie z powodu uzyskanych świadczeń. 500 plus odbiło się również na inflacji, która zaczęła drastycznie wzrastać. Pomysł z aż dwukrotnie większym dodatkiem na każde dziecko w tej perspektywie przeraził dużą część obywateli. Skutki jego wprowadzenia mogły być bowiem opłakane.

Beata Szydło szczerze o 1000 plus. Co z nowym projektem rządu?

W dalszej części była premier zdradza, co partia PiS naprawdę myśli o zmianie programu 500 plus. - Program 500+ to ogromny sukces. Polskim rodzinom żyje się lepiej. Cieszę się, że jest dobrze odbierany przez Polaków. Pozytywnie oceniają go eksperci. Dlatego będzie kontynuowany w obecnej formule. Dyskusja o jego zmianie jest dziś niepotrzebna. „ Lepsze jest wrogiem dobrego” - napisała we wpisie Beata Szydło.
ZOBACZ TAKŻE: Wstrząsający efekt 500 plus! Polacy będą wściekli, bez wyjątku Miesięczne świadczenie 500 plus, w porównaniu do czasu, kiedy było wprowadzone, jest teraz warte około 370 złotych. Z tego powodu niektórzy proszą o zwiększenie świadczenia. Z ekonomicznego punktu widzenia takie działanie mogłoby tylko jeszcze bardziej przyspieszyć proces inflacji, czyli dalszego wzrostu cen i spadku wartości pieniądza. Beata Szydło fot. flickr.com Flickr.com/@Kancelaria Premiera Fot. Flickr (P. Tracz/KPRM)
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News