Szykują dla Szydło prestiżowe stanowisko w UE. Wszystko dopełni się w środę

Szykują dla Szydło prestiżowe stanowisko w UE. Wszystko dopełni się w środę Źródło: YouTube - Telewizja Republika

Beata Szydło już niebawem trafi do Parlamentu Europejskiego. Była premier będzie mogła prawdopodobnie liczyć na bardzo prestiżowe stanowisko. Wszystko zostanie oficjalne potwierdzone już w nadchodzącą środę.

Beata Szydło odniosła wielkie zwycięstwo w wyborach do Parlamentu Europejskiego, jako samodzielna kandydatka zdobywając największą liczbę głosów spośród wszystkich polityków. Dzięki temu udowodniła Jarosławowi Kaczyńskiemu i reszcie władz Prawa i Sprawiedliwości, że wciąż w wyjątkowo godny sposób reprezentuje partię rządzącą i może to robić również poza granicami naszego kraju. 

Dzięki temu była premier mogła udać się do Brukseli, by zgodnie z wolą wyborców zasiadać w Parlamencie Europejskim i godnie reprezentować nasz kraj. Okazuje się, że znana europoseł może liczyć na bardzo prestiżowe stanowisko. Informacje o wielkim wyróżnieniu, jakie otrzymała Beata Szydło, dotarły do Polski z samego rana. Możemy mówić o niewątpliwym triumfie polskiej polityk.

Beata Szydło może otrzymać prestiżowe stanowisko

Beata Szydło wyruszyła do Brukseli i, jak się okazuje, nie będzie tam pełnić funkcji jedynie zwykłej posłanki. Jak wynika z najnowszych informacji, była premier naszego kraju zostanie kandydatką na szefową komisji zatrudnienia i spraw socjalnych. Jest to z pewnością bardzo odpowiedzialne stanowisko, w związku z czym Szydło będzie musiała liczyć się z wieloma nowymi zadaniami.

Ogłoszenie takiej decyzji Parlamentu Europejskiego może oznaczać, że politycy z krajów wspólnoty mają najwyraźniej znaczne zaufanie do polskiej byłej premier i liczą na to, że będzie ona dobrze wywiązywać się ze swoich obowiązków. Jak się okazało, brak doświadczenia w Brukseli nie okazał się powodem, by nie zaproponować jej nowej funkcji, lecz ma podjęcie ostatecznej decyzji przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać. 

Beata Szydło może czuć się wyróżniona, a ostateczna decyzja w środę

Swoją nominację ogłosiła Frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, która uznała, że Szydło będzie odpowiednią kandydatką.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Bardzo się cieszę, że otrzymałam nominację mojej grupy. W nadchodzącej kadencji pojawi się wiele wyzwań dotyczących zatrudnienia i kwestii społecznych na szczeblu europejskim, takich jak reformy Europejskiego Funduszu Społecznego i dalsze wdrażanie deklaracji w sprawie filaru europejskiego i praw socjalnych - powiedziała Beata Szydło na temat swojej nominacji.

Ostateczną decyzję poznamy w środę, gdy odbędzie się głosowanie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ujawniono prawdę o pochodzeniu Danuty Wałęsy. Te informacje elektryzowały miliony Polaków. Zdębiejecie!
  2. Były mąż byłej żony prezydenta zrobił coś POTWORNEGO! Tego nikt mu nie wybaczy. Aż ręce opadają! Będziecie w szoku
  3. Zapowiada się spektakularny rozwód. Królowa Elżbieta w centrum ogromnego skandalu
  4. Lincz na Dominikę Gwit za film o higienie intymnej. Tym razem grubo przesadziła?
  5. To za niego wychodzi za mąż. Gwiazda "Barw Szczęścia" pokazała zdjęcie narzeczonego
  6. Absolutny brak człowieczeństwa. Para skatowała na śmierć dwoje niepełnosprawnych dzieci, a ich zwłoki potraktowała jak śmieci  
     

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł