Ledwo zagrzała miejsce, a już kompromitacja. Zrobili zdjęcie Szydło w PE, schowała "prezent" od opozycji

Ledwo zagrzała miejsce, a już kompromitacja. Zrobili zdjęcie Szydło w PE, schowała "prezent" od opozycji Źródło: screen/YouTube/Telewizja Republika

Beata Szydło rozpoczyna swoją pracę w unijnych strukturach. Była polska premier ma za sobą inauguracyjne posiedzenie Parlamentu Europejskiego. Ten dzień na pewno obfitował w niespodzianki - o jedną z nich zadbał poseł opozycji.

Beata Szydło rozpoczęła pracę w Parlamencie Europejskim. Na inauguracji nowej kadencji w Strasburgu zdarzyło się kilka nieprzewidzianych rzeczy. Część europarlamentarzystów ostentacyjnie okazało swoją niechęć do Unii.

Gdy zabrzmiały dźwięki unijnego hymnu, "Oda do radości", brytyjscy zwolennicy Brexitu odwrócili się plecami do sali, a część eurosceptyków w ogóle nie wstało z miejsc. Wśród siedzących byli między innymi politycy PiS - Anna Zalewska i Witold Waszczykowski. Nie było w tym gronie Beaty Szydło, lecz i ona miała drobny problem z pewnym unijnym symbolem.

Beata Szydło dostała drobny prezent. Nie spodobał jej się

O mały upominek dla debiutującej europarlamentarzystki zadbał wybrany z list Wiosny Łukasz Kohut. Opublikował on na swoim Twitterze filmik, na którym przed uroczystą inauguracją kładzie na miejscu Beaty Szydło małą flagę Unii Europejskiej.

- Prezent dla Pani Premier. Cieszę się, że wspólnie będziemy pracować dla Zjednoczonej Europy - napisał Kohut w poście. Na tym jednak nie zakończył. Uważnie obserwował zachowanie obdarowanej, a jej reakcję udokumentował i opublikował w social mediach.

Okazuje się, że Beata Szydło miała pewien problem z leżącą przed nią na stoliku unijną flagą. Zdecydowała się schować ją pod stołem. Ten gest mocno uderzył hojnego europosła.

- A jednak Pani Premier chowa flagę, mój prezent z wczoraj, pod stół w Parlamencie Europejskim. Polska sercem Europy? - zapytał retorycznie, a post okrasił płaczącą emotikonką.

Internauci komentują: "Niech z poselską dieta zrobi to samo"

Zapewne należało się tego spodziewać. Kilka lat temu głośna była w Polsce sprawa znikających z konferencji premier Szydło unijnych flag. Jednak pod wpisem Łukasza Kohuta pojawiło się mnóstwo komentarzy. Część z nich popiera byłą premier, a część uważa jej zachowanie za niewłaściwe i pozbawione szacunku dla unijnych symboli.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Można się było tego spodziewać. Niech z poselską dieta zrobi to samo. Byłoby uczciwie i honorowo - sugeruje jedna z internautek.

- Sam sobie Pan urządzaj własne stanowisko pracy, nie rób tego innym. Bezczelność aż kipi z Pana strony... postaw Pan Ewie Kopacz maskotkę dinozaura... ucieszy się - pisze inna użytkowniczka Twittera.

Tak wygląda moment chowania prezentu, który uchwycił opozycyjny polityk:

Twitter/@LukaszKohut

ZOBACZ TAKŻE:

  1. NIE ŻYJE znana aktorka, miała 47 lat. Osierociła troje małych dzieci
  2. Żony Braci Golec to prawdziwe góralskie piękności. Nie uwierzycie, jak wyglądają ukochane słynnych braci
  3. Mąż przypadkiem nagrał żonę. Czegoś tak dziwnego nie widział świat, chodzi o opiekę nad dzieckiem
  4. 13-latka wpadła do pokoju rodziców krzycząc z bólu. Widok na jej szyi był przerażający, mama nie umiała jej pomóc
  5. Cudowniejszej wiadomości o Elżbiecie Jaworowicz dzisiaj nie przeczytacie. Wielka tajemnica ujawniona
  6. Ksiądz 5 minut po ślubie obrzydliwie upokorzył nowożeńców jak nikt nigdy. Panna młoda wybuchła płaczem

Źródło: Polityczek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News