Mazurek: "PiS zachował się, jak trzeba." A chwilę potem zapowiedziała odwet

Mazurek: "PiS zachował się, jak trzeba." A chwilę potem zapowiedziała odwet

Po śmierci Pawła Adamowicza wszystkie liczące się stronnictwa polityczne zaczęły obrzucać się wzajemnie winą za tragedię. Rzeczniczka PiS Beata Mazurek w publicznym tweecie zaznaczyła, że "PiS zachował się, jak trzeba". Zapowiedziała również odwet na przeciwnikach.

Zamach na Pawła Adamowicza na krótką chwilę ostudził wojownicze nastroje wśród polityków, którzy pomijając postać Stefana W., faktycznego sprawcy, przerzucają się winą za śmierć prezydenta Gdańska. Wykorzystują w ten sposób całą sytuację do zbicia kapitału politycznego. W związku z dyskusją o przyczynach morderstwa popularność, wśród działaczy, którzy nigdy wcześniej go nie używali, zyskał zwrot "mowa nienawiści". To właśnie o nią oskarżają się politycy, którzy od teraz twierdzą, że to ta druga strona zawsze zachowuje się gorzej i stosuje nieczyste zagrywki, choć wszyscy dobrze wiemy, że prawda nie jest czarno-biała. Zdania, że Prawo i Sprawiedliwość zachowało czyste sumienie jest rzeczniczka partii Beata Mazurek.

Posłanka napisała na Twitterze wpis, w którym jednoznacznie stara się odsunąć od swojej partii wszelkie oskarżenia o nakręcanie mowy nienawiści i złe zachowanie podczas żałoby po śmierci Pawła Adamowicza.

Beata Mazurek wybiela PiS

Rzeczniczka partii rządzącej ostro skomentowała całe zamieszanie wokół tego, jak kreowany jest obecnie dyskurs publiczny i oskarżeń wobec ugrupowania o niegodne zachowanie w czasie uroczystości pogrzebowych w Gdańsku. Oskarżyła przy tym opozycję o ataki na Zjednoczoną Prawicę, które służą określonym politycznym celom. - W obliczu ludzkiej tragedii, PIS zachował się jak trzeba. Niestety totalna opozycja i część mediów wykorzystała to nieszczęście jako kampanię wyborczą do politycznych ataków na Zjednoczoną Prawicę. Nie będziemy bierni na supozycje, kłamstwa i insynuacje - napisała na Twitterze posłanka.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ W tym samym tweecie zapowiedziała także odwet na tych, którzy niepochlebnie wypowiadają się o PiS w kontekście zamachu na prezydenta Gdańska. Wyraźnie wskazuje na to ostatnie zdanie tweeta. Przyszłość pokaże, jakie konsekwencje władza wyciągnie z krytycznych wobec siebie wypowiedzi.

Internauci nie pozostali dłużni

Użytkownicy Twittera błyskawicznie przypomnieli Beacie Mazurek, że wśród jedynych trzech posłów, którzy nie zjawili się na minucie ciszy ku pamięci Pawła Adamowicza w Sali Posiedzeń Sejmu RP, była też właśnie ona sama. Oprócz niej później o całą minutę zjawili się Jarosław Kaczyński i wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. - PiS zachował się jak trzeba, jak prezes nie przyszedł na minutę ciszy?? Jak Zbigniew Ziobro zaczął wypuszczać fajki do mediów rządowych?? Jak Patryk Jaki oskarżył o tragedię sędziów i organizatorów?? Jak Krystyna Pawłowicz dyskutowała z Matką Kurką?? Naprawdę godne zachowanie; Beata Mazurek wysłała po prostu sygnał do wszystkich działaczy z regionów, że czas milczenia zakończony i od poniedziałku mają z równą zjadliwością atakować - odpowiedzieli rozwścieczeni internauci. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Podpisz petycję! Apelujemy, żeby Jerzy Owsiak pozostał prezesem WOŚP
  2. Paweł Adamowicz był wyjątkowym prezydentem. Wzruszające zdjęcia pokazują, jak żył
  3. Ile lat ma Jarosław Kaczyński? Wiek już wkrótce może zmusić go do odejścia z polityki
  4. Córka prezydenta jest oszałamiająco PIĘKNA! Aż trudno uwierzyć, co robi ze swoim życiem
  5. Ile zarabia Grażyna Torbicka? Za samo prowadzenie imprezy bierze 16 tysięcy
źródło: natemat.pl/Twitter.com Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News