Ksiądz napisał do rzeczniczki PiS. "Wzywam do pokuty i nawrócenia"

Ksiądz napisał do rzeczniczki PiS. "Wzywam do pokuty i nawrócenia"

Beata Mazurek, jak na rzeczniczkę PiS przystało, jako jedna z pierwszych polityków w partii rządzącej zabiera głos w sprawach istotnych dla państwa. Jej ostatnie wpisy na Twitterze nie spodobały się jednak wielu Polakom. O płynącej z nich nienawiści wspomniał jeden z księży, który wystosował nawet do Mazurek list otwarty.

Beata Mazurek z pełną odpowiedzialnością przyznała niedawno, że politycy PiS zachowywali się po śmierci Pawła Adamowicza bez zarzutu. Rzeczniczka partii zakomunikowała to światu niedługo po symbolicznej nieobecności na minucie ciszy, poświęconej w Sejmie prezydentowi Gdańska.

Beata Mazurek adresatem nietypowego listu. Ksiądz apeluje do PiS "wzywam do pokuty i zadośćuczynienia"

W jednym wpisie na Twitterze poinformowała o właściwym zachowaniu polityków PiS, ale pozwoliła sobie również na ocenę działaczy sejmowej opozycji. Całość wybrzmiała co najmniej konfrontacyjnie. - W obliczu ludzkiej tragedii, PiS zachował się jak trzeba. Niestety totalna opozycja i część mediów wykorzystała to nieszczęście jako kampanię wyborczą do politycznych ataków na Zjednoczoną Prawicę. Nie będziemy bierni na supozycje, kłamstwa i insynuacje – napisała Beata Mazurek. Internauci nie pozostali bierni na taką odezwę. Wielu zarzuca posłance szerzenie nienawiści, czy rozdzielanie Polaków w tak ważnej chwili. Sprawa stała się nośna do tego stopnia, że na dłuższą odpowiedź zdecydował się ksiądz Stanisław Walczak. Już na początku zwrócił uwagę, że mówiąc o "totalnej opozycji i mediach", do czego w przypadku PiS zdążyliśmy przywyknąć, posłanka emanuje nienawiścią. - Totalna opozycja i media – droga Pani Mazurek te dwa słowa w ustach przedstawicielki PiS pełne są nienawiści. Hasło „totalna opozycja” zostało stworzone w celu zniszczenia wszelkiej, prawowitej opozycji. Hasło „część mediów” - też w takich ustach jest jednoznaczne, z podziałem mediów na reżymowe i na media wolne - pisze ksiądz Walczak.
Pod lupę wziął też inne wpisy Beaty Mazurek. Jak skomentował, żałobę zamieniła w odwet i zemstę na uczciwych ludziach. - Swoim „ćwierkaniem” przemieniła Pani żałobę w walkę z porządnymi, uczciwymi ludźmi, w odwet, w zemstę. Proszę teraz wyciągnąć konsekwencje wobec dziesiątek tysięcy obecnych na pogrzebie i milionów, opłakujących zmarłego – działania tak oczywiste dla zjednoczonej prawicy - pisze dalej ks. Walczak.

Ksiądz Walczak: "Siejecie nienawiść, fałszujecie oblicze chrześcijaństwa"

Duchowny oświadczył, że jako katolik czuje się zraniony treściami, które z ust Mazurek wysyła w kraj Prawo i Sprawiedliwość. Partia, która jako jeden z filarów swojej ideologii wskazuje religię chrześcijańską i etos dobrego katolika. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: - Nie dość, że siejecie nienawiść, to w dodatku jesteście źródłem zgorszenia dla ludzi wierzących i niewierzących. Wraz z zagubionymi przedstawicielami duchowieństwo fałszujecie oblicze chrześcijaństwa - nie zostawia suchej nitki ksiądz. Zakończył krwistym porównaniem wpisów rzeczniczki PiS do "żałosnej kakofonii", a także wezwał do "pokuty i do nawrócenia oraz zadośćuczynienia za wszystko zło, którego autorami jesteście". Beata Mazurek nie odniosła się póki co do listu otwartego ks. Walczaka. Pewne jednak, że duchowny ten nie ma już co liczyć na względy władzy. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Mazurek: „PiS zachował się, jak trzeba.” A chwilę potem zapowiedziała odwet
  2. Mazurek i Terlecki „najszczęśliwszą parą w Sejmie”. Nie bez powodu często widywani są razem
  3. Córka prezydenta jest oszałamiająco PIĘKNA! Aż trudno uwierzyć, co robi ze swoim życiem
  4. Gdzie mieszka Maryla Rodowicz? Gwiazda mieszka jak prawdziwa KRÓLOWA! Zemdlejecie z zachwytu
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News