Kempa o filmie Sekielskiego: ktoś próbuje wywołać wojnę religijną

Kempa o filmie Sekielskiego: ktoś próbuje wywołać wojnę religijną Źródło: Wikimedia Commons/Adrian Grycuk

Beata Kempa w wywiadzie dla "Wirtualnej Polski" dała kontrowersyjną wypowiedź na temat filmu braci Sekielskich. Zasugerowała, że film jest wykorzystywany w celach politycznych.

Beata Kempa, minister ds. pomocy humanitarnej, wiceprezes "Solidarnej Polski", partii tworzącej obecnie "Zjednoczoną Prawicę" udzieliła wywiadu dla Wirtualnej Polski. W rozmowie wypowiedziała się na temat filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu", który miał obnażyć pedofilię w kościele. Dokument w ciągu tygodnia od premiery zebrał ponad 20 milionów wyświetleń na portalu Youtube i stał się w Polsce tematem społecznym numer jeden. Odnosi się do niego wielu hierarchów kościoła, jak i polityków - w tym także i Beata Kempa.

Beata Kempa widzi w filmie "polityczne podłoże"

Znana Pani polityk twierdzi, że premiera dokumentu w ostatnim czasie ma podłoże polityczne i służy do tego aby dyskredytować kościół, a co za tym idzie - partie o poglądach konserwatywnych.

- Film ukazał się w takim momencie kiedy jest bardzo gorąco [...] Widzę, że już politycy, w tym przypadku "Wiosna Biedronia", rozpoczyna różnego rodzaju akcje takie podobne jak rozpoczynał kiedyś Palikot - stwierdziła w wywiadzie Beata Kempa.

Minister upatruje się w filmie braci Sekielskich powiązań politycznych. Jak sama twierdzi, ostatnie dodanie tęczy LGBT na obrazie religijnym, jest jedną częścią kampanii wyborczej antyklerykalnych ugrupowań politycznych. Natomiast sam film - także należy do części tego planu.

- Ktoś próbuje na bazie tego filmu wywołać wojnę religijną - stwierdza Kempa.

Beata Kempa zaznacza, że trzeba walczyć z pedofilią

Wiceprezes "Solidarnej Polski" zastrzega jednak, że jest absolutnie przeciwna przestępstwu pedofilii i jak sama twierdzi, pedofilów trzeba prawnie tępić. Zaznacza także, że nie można wrzucać wszystkich do jednego worka i księża-pedofile robią klerowi złą opinię. Jak sama przyznaje, wielu księży samemu twierdzi, że pedofilię w szeregach kościoła trzeba wyplenić.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Nie może to być w ferworze walki politycznej - zaznacza Beata Kempa w wywiadzie.

Po chwili dodaje, że nie rozumie zarzutów opozycji, bo jej ugrupowanie w przeciwieństwie do opozycyjnych, faktycznie podejmowało kroki przeciwko pedofilom. Beata Kempa krytykuje Grzegorza Schetynę i Donalda Tuska za niepodejmowanie zdecydowanych działań. Przytacza także skandal pedofilski z Romanem Polańskim w roli głównym - kiedy sama nie miała zaimaru bronić polskiego reżysera.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Danuta Wałęsa wyjawiła PRAWDĘ! Opadną wam szczęki, gdy dowiecie się co naprawdę myśli o Agacie DUDZIE!
  2. NIE ŻYJE najseksowniejsza sportsmenka na świecie! Jej śmierć była nagła i niespodziewana
  3. TVP: podczas pogrzebu z trumny dochodziły dźwięki. Żałobnicy przerażeni, interweniował lekarz
  4. Widok grobu śp. aktora grającego Edzia w "Kiepskich" rozrywa serca na szczątki
  5. Gdzie tak naprawdę mieszka teraz Michał Wiśniewski? Takiej posiadłości nie ma nikt (FOTO)
  6. Ile wzrostu ma Kasia Cichopek? Wstrząs, w telewizji nie widać, że jest tak niska

Źródło: pudelek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News