Beata Kempa po filmie Sekielskich mówi o nagonce: Będę się modlić za nieprzyjaciół Kościoła

Beata Kempa po filmie Sekielskich mówi o nagonce: Będę się modlić za nieprzyjaciół Kościoła Źródło: youtube.com/wirtualnapolska

Beata Kempa jest kolejną osobą, która zdecydowała się na komentarz słynnego filmu braci Sekielskich. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości postanowiła wystąpić w telewizji TVN i powiedzieć, co sądzi o samej publikacji. Znana z bardzo konserwatywnych poglądów polityk zaapelowała o zaprzestanie nagonki na kościół i utożsamiania wszystkich księży z pedofilami.

Beata Kempa, podobnie jak znaczna część jej kolegów partyjnych, postanowiła zabrać głos w sprawie głośnego filmu Tomasza Sekielskiego "tylko nie mów nikomu". Posłanka Prawa i Sprawiedliwości, która była gościem TVN24 zaapelowała do Polaków o zaprzestanie nagonki, która ma, jej zdaniem, obecnie bardzo dotykać kościelne struktury.

Beata Kempa prosi Polaków o zaprzestanie linczu na Kościele

Według posłanki Prawa i Sprawiedliwości, problem dotyczący pedofilii w Kościele jest oczywiście plamą na honorze instytucji i wszyscy powinniśmy pochylić się nad losem ofiar zbrodniczego procederu. Polityk zaznaczyła jednak, że zestawianie wszystkich księży z dewiantami seksualnymi jest bardzo nieuczciwe dla tych pierwszych i świadczy o braku poszanowania roli tych kapłanów, którzy traktują swoją pracę z należytą dbałością i powołaniem.

- Pedofilię nazywam jasno: zbrodnią. Nie ma różnicy, czy to jest nauczyciel pedofil, artysta pedofil, czy to jest jakaś osoba, która jest czy była stanu duchownego. [...] najważniejsze jest to, abyśmy wszyscy dorośli, niezależnie od tego, czy jesteśmy dziennikarzami, politykami, czy jesteśmy sądami biskupimi, stali murem za ofiarami. Ofiary pedofilii powinny być w sposób szczególny chronione i uważam, że to jest nasze wielkie zadanie - mówiła Kempa w rozmowie z dziennikarzem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Minister zaatakowała dziennikarza

Minister, widząc, że dziennikarz prowadzący z nią wywiad pyta ją cały czas o zagadnienie pedofilii w Kościele, uznała, że przedstawiciel mediów jest częścią nagonki na "chrześcijaństwo i Kościół", do której to politycy PiS i innych ugrupowań stricte prawicowych odnosili się w ciągu ostatnich dni.

- Uogólnienie jest procederem, który jest nie do przyjęcia. [...] Trwa próba uderzenia tym procederem w zwykłych, normalnych, Bogu ducha winnych chrześcijan [...] Mamy coś takiego w naszej filozofii chrześcijańskiej, z czego jestem najbardziej dumna, do czego bardzo długo dążyłam. Mianowicie umiemy się modlić za naszych nieprzyjaciół i to jest skuteczne. Będziemy się też modlić za takich nieprzyjaciół jak pan - powiedziała minister w rządzie Mateusza Morawieckiego

ZOBACZ TAKŻE

  1. Polka jako 17-latka wystąpiła nago w filmie. To ZNISZCZYŁO jej karierę. Jej historia rozdziera serce!
  2. Agnieszka Radwańska miała operację plastyczną? Fani: "Co ona zrobiła z twarzą?!". Jej nowy wygląd was ZSZOKUJE!
  3. Słuch po niej zaginął. Media milczą o Oliwii Bieniuk
  4. Oficjalny apel Michała Szpaka nic nie dał. Wielka klęska Polski
  5. Gwiazda TVP przeżyła dramat, padła na oczach widzów, to był tętniak. "Wierzę, że dziś wieczorem wyjdę na własnych nogach"
  6. Kolejne potężne zmiany w 500 plus?! To będzie rewolucja większa, niż pieniądze na pierwsze dziecko

Źródło: TVN24

Następny artykuł