Kempa obiecała pomoc dla dzieci z Syrii. Zebrane plecaki gniją w magazynie w Polsce

Kempa obiecała pomoc dla dzieci z Syrii. Zebrane plecaki gniją w magazynie w Polsce Źródło: youtube/telewizja_republika/

Beata Kempa obiecała pomoc dla dzieci z Syrii. Zorganizowała zbiórkę, gdzie można było ofiarować określone darowizny. Wszystko szło naprawdę pomyślnie, jednak z jakiegoś powodu, zapomniano o całej sprawie, a zebrane datki gniją w magazynach.

Beata Kempa, jako ówczesna minister do spraw pomocy humanitarnej, zadeklarowała, że pomoże syryjskim dzieciom w edukacji. Wszystkich niezwykle poruszyło jej zaangażowanie, które błyskawicznie przerodziło się w realne działania. Polacy nie pozostali obojętni i również przyłączyli się do akcji. Wiele wskazywało na to, ze wszystko zakończy się sukcesem, jednak coś sprawiło, ze nigdy nie doszło do najbardziej wyczekiwanego finału. 

Beata Kempa deklaruje pomoc 

Z nim została europosłanką, wcieliła w życie plan: pomóc dzieciom z Syrii. Od razu podjęła pierwsze kroki, angażując w całą sprawę mieszkańców Sycowa, czyli miejscowości, z której sama pochodziła. Poparcie otrzymała od nauczycielek miejscowej podstawówki oraz proboszcza. 

Utworzono zbiórkę artykułów szkolnych, podczas której zebrano blisko 80 plecaków wypełnionych po brzegi przyborami niezbędnymi do nauki. Ponadto Kempa zadeklarowała, że zorganizuje transport, którym będzie możliwe przewiezienie darów do dzieci. Akcja była już bliska finału, jednak, gdy zmienił się proboszcz, sprawa zaczęła ucichać. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Plecaki gniją w magazynie. Co z nimi będzie? 

Jak możemy się dowiedzieć, sprawa zaczęła ucichać w tak szybkim tempie, że całkowicie o niej zapomniano - a przynajmniej zapomniała Kempa, bowiem nauczycielki z podstawówki wciąż liczą, że przedmioty trafią do maluchów. To właśnie one zdradziły, że plecaki nigdy nie znalazły się w Syrii, a co więcej, zalegają na magazynie placówki, gdzie wręcz zaczynają gnić. 

Dzisiaj grzeje: 1. Czekali z otwarciem prezentu ślubnego aż 9 lat. Gdy zobaczyli zawartość popłakali się ze szczęścia

2. Ciemna strona 500 plus. Program wyrządza sporo szkód

Kobiety postanowiły zgłosić to do posłanki. Już chwilę później okazało się, że przedmioty najprawdopodobniej wcale nie trafią do syryjskich dzieci, a do tych najbardziej potrzebujących z regionu. Wielu było w szoku, tym bardziej, że początkowo Kempa była osobą najbardziej zaangażowaną w akcję. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polska aktorka sfingowała własną śmierć i uciekła z kraju. Po latach ujawniono szokujące fakty
  2.  Prezent ślubny czekał na otwarcie aż 9 lat! Młoda para prawie zemdlała, gdy w końcu zajrzeli do środka
  3. Mąż wykrzyczał do żony najbardziej przykre słowa. Bo ich dziecko urodziło się rude
  4. Małą dziewczynkę nagle przykrywa morska fala. Jej pies zareagował w niesamowity sposób, wszystko nagrała babcia
  5. Mężczyzna zauważył wystającą z brzegu rzeki "dłoń". Nurkowie nie spodziewali się tego, co wyjmą z wody  

Źródło: natemat 

Następny artykuł