To ma być ostateczna decyzja. Pojawiły się informacje ze spotkania prezydenta Dudy z prezesem Kaczyńskim. Miało na nim dojść do pewnych ostatecznych decyzji dotyczących kształtu rządu.

Na spotkaniu Jarosława Kaczyńskiego z Andrzejem Dudą w Belwederze politycy rozmawiali nie tylko na temat reformy sądownictwa. Jak się okazuje – prezes Kaczyński przedstawił prezydentowi swoje plany dotyczące Beaty Szydło i jej dalszej roli w polityce.

– Wrażenia po wizycie Jarosława? Jedno zasadnicze. Beata jest posprzątana, jej już nie ma – twierdzi osoba z otoczenia prezydenta.

Według medialnych doniesień dotychczasowa premier ma stracić swoje stanowisko już niebawem. Jednym z proponowanych rozwiązań jest konstruktywne wotum nieufności. Ono jednak ma swoje mankamenty, w tym między innymi konieczność debaty w Sejmie. Trzeba wtedy uargumentować chęć dymisji i dać mówić opozycji. To rozwiązanie Kaczyński przewiduje zatem jedynie w przypadku, w którym nie dojdzie do porozumienia między PiS-em a Pałacem Prezydenckim.

Inne, bardziej „aksamitne” rozwiązanie miałoby wyglądać tak, by premier Beata Szydło sama podała się do dymisji. W takiej sytuacji czekałoby na nią stanowisko w strukturach europejskich. Ona sama wprawdzie widziałaby się jako komisarza, jednak bardziej prawdopodobny jest start w wyborach do Europarlamentu w 2019 roku.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

14 pięknych córek polityków, którymi zachwycają się wszyscy

Zobacz również