Jak podaje BBC, NATO zaobserwowało w tym tygodniu kolumny rosyjskich czołgów, artylerii, broni przeciwlotniczej i żołnierzy wkraczające na Ukrainę. Rosjanie zaprzeczyli, by ich armia była na terytorium sąsiada. 

Ruchy konwojów miały pojawić się już w sobotę, jednakże nie ma oficjalnych danych dotyczących liczby pojazdów i ilości wwożonego sprzętu. W konwojach wojskowych pojazdów bez tablic rejestracyjnych jadą żołnierze w ciemnozielonych mundurach bez dystynkcji.

NATO podkreśla, że najbardziej niepokojące jest to, iż „granica między Ukrainą a Rosją stała się tak przepuszczalna, jakby była właściwie otwarta na oścież.

– Siły wojskowe, pieniądze, wsparcie, zaopatrzenie i broń krążą bez problemu z jednej strony w drugą – dodał gen. Breedlove z NATO.

Zawarte między Ukrainą a Rosją zawieszenie broni jest nieustannie naruszane. Strony nawzajem oskarżają się o agresję.

Według rzecznika ukraińskiej dyplomacji Jewhena Perebyjnisa, Rosja szykuje się do okupacji kolejnego ukraińskiego terytorium.

źródło: BBC, tvn24.pl

fot. AP Photo/Pavel Golovkin

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.