Na łamach brytyjskich portali informacyjnych pojawił się apel do angielskich kibiców przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej, w których upomina się, że przebieranie się za tradycyjne stroje krzyżowców obraża muzułmanów i może ich sprowokować. 

Bardzo często na meczach reprezentacji w piłce nożnej można spotkać kibiców przebierających się w stroje kojarzone z ich krajami. Brytyjczycy wybierają często strój krzyżowców, jako że był to tradycyjny strój angielskich rycerzy wyruszających do największych bitew w średniowieczu, m.in. podczas krucjat.

Jednak według brytyjskich dziennikarzy, taki strój obraża muzułmanów i może ich prowokować. Jak więc apelują, brytyjscy kibice powinni zrezygnować z okazyjnych przebieranek, by uniknąć oburzenia wyznawców islamu i nie prowokować islamskich terrorystów do zamachów.

Apel dziennikarzy spotkał się ze skrajnymi reakcjami. Część brytyjskich internautów pochwaliła troskę o nieprowokowanie i nie obrażanie uczuć muzułmanów, a część oburzyła się na kolejny – jak przekonują – przykład przesadnej poprawności politycznej, która niszczy rodzimą tradycję i wolność obywatelską.

fot. mirror.co.uk
fot. mirror.co.uk
fot. bbc.co.uk
fot. bbc.co.uk

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: bbc / mirror

...

Zobacz również