Znamy frekwencję na pożegnaniu Pawła Adamowicza. Gigantyczne liczby

Znamy frekwencję na pożegnaniu Pawła Adamowicza. Gigantyczne liczby

Bazylika Mariacka stanie się miejscem, w którym o godzinie 12:00 zostanie pochowany zamordowany prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz. W piątek, w tej samej świątyni odbyła się msza w intencji samorządowca, którą poprzedziło przejście konduktu pogrzebowego ulicami nadmorskiego miasta. Frekwencja na tym niezwykle smutnym wydarzeniu okazała się gigantyczna.

Bazylika Mariacka zapełniła się w piątek, 18 stycznia po brzegi. Odprawiający mszę kapłani prosili nawet żałobników, aby nie wchodzili już do świątyni, gdyż zabrakło w niej miejsca. Wszyscy zebrani chcieli pożegnać prezydenta Pawła Adamowicza, który został zamordowany podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i z którego śmiercią wielu Polaków wciąż nie może sobie poradzić

Bazylika Mariacka zapełniła się żałobnikami żegnającymi Pawła Adamowicza

Władze Gdańska przewidziały oczywiście taką sytuację, dlatego też w całym mieście rozstawiono telebimy, na których mieszkańcy mogli oglądać nabożeństwo w intencji zamordowanego Pawła Adamowicza. Do samego konduktu, który poprzedził mszę święta, mógł jednak dojść każdy, kto poczuł taką chęć i potrzebę. Ostatecznie okazało się więc, że w wydarzeniu wzięła udział gigantyczna, niespodziewana chyba liczba osób. Europejskie Centrum Sprawiedliwości przekazało poprzez portal gdańsk.pl, że w żałobnym pochodzie pojawiły się aż 53 tysiące ludzi. Na uroczystości pogrzebowe Polacy zjechali się bowiem z całego kraju, chcąc właśnie w Gdańsku pożegnać prezydenta Adamowicza, który zginął w naprawdę tragicznych okolicznościach podczas symbolicznego "Światełka do nieba".

O godzinie 12:00 w Bazylice Mariackiej gdańszczanie ostatecznie pożegnają Pawła Adamowicza

Pośrednim potwierdzeniem ogromnej frekwencji są bez wątpienia zdjęcia z przejścia konduktu oraz samej mszy wykonane z góry. Widok ogromnego tłumu przemieszczającego się ze świecami po ulicach Gdańska, a później gromadzący pod Bazyliką Mariacką wyzwolił wielkie emocje także w telewidzach, którzy zdalnie śledzili smutne wydarzenie. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM 19 stycznia o godzinie 12:00 rozpoczną się ostateczne uroczystości pogrzebowe zamordowanego przez zamachowca samorządowca, którego opłakują tysiące rodaków. W sobotę także możemy spodziewać się więc zapewne jeszcze większych tłumów żałobników, chcących pożegnać szanowanego w kraju, ale także poza jego granicami polityka, który Gdańskowi poświęcił ogromną część swego życia.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Urzędy nie wyrabiają. Istnieje duża szansa, że nie dostaniesz 500+ w następnym miesiącu
  2. Gdzie mieszka Grażyna Kulczyk? Była żona Jana Kulczyka ma spektakularne nieruchomości
  3. Internuaci są WŚCIEKLI. Tak wyglądała transmisja TVP z ostatniego pożegnania Adamowicza
  4. Ile dzieci ma Katarzyna Figura? Jej córki mają najoryginalniejsze imiona w Polsce!
  5. Afera! Widzowie atakują TVN i Polsat za to, co zrobili przed pogrzebem Adamowicza
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News