Decyzja zapadła nagle, wszystko wskutek zakażeń wśród księży. Doszło do natychmiastowego zamknięcia bazyliki

Decyzja zapadła nagle, wszystko wskutek zakażeń wśród księży. Doszło do natychmiastowego zamknięcia bazyliki Źródło: pixabay.com norbert47

Bazylika w polskim mieście natychmiast została zamknięta. Po potwierdzeniu zarażenia koronawirusem wśród księży decyzja nie mogła być inna. Doniesienia mediów są fatalne.

Bazylika kolejnym ogniskiem koronawirusa? Coraz częściej pojawiają się informacje o zakażeniach wśród duchownych. Za każdym razem sytuacja jest o tyle trudniejsza, że od jednego chorego duchownego, który przed otrzymaniem pozytywnego wyniku testu odprawiał mszę, może dojść do kilkudziesięciu zarażeń w jednej miejscowości. 

Decyzja nie mogła być inna. Koronawirus wśród księży, bazylika pilnie zamknięta 

Jak podaje RMF24, w Kolegium Księży Jezuitów w Krakowie u trzech duchownych potwierdzono zarażenie koronawirusuem. W związku z tym bazylika przy ul. Kopernika od poniedziałku pozostaje zamknięta. Na chwilę obecną wiadomo, że zamknięta pozostanie do soboty, a specjalnie dla wiernych doprawiane będą msze online, w serwisie YouTube.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- W niedzielę Eucharystie sprawowali w naszej bazylice kapłani pochodzący z innych klasztorów z terenu Krakowa. Świątynia została odpowiednio przygotowana pod względem epidemiologicznym. Także w najbliższą niedzielę będziemy chcieli udostępnić bazylikę dla wiernych, ale msze św. będą sprawować kapłani spoza kolegium - informują zakonnicy. 

Ojciec Władysław Mika, cytowany przez RMF24 apeluje również do wszystkich, którzy w ostatnich dniach mieli styczność z duchownymi z Kolegium Księży Jezuitów zgłosiły się do sanepidu. Podkreślił także, że zarażeni i ci, którzy mieli bliski kontakt z zakonnikami przebywają obecnie w izolacji.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Jest zupełnie inaczej, niż wszyscy myśleli

2. Wideo - Dramatyczny wypadek na przejeździe kolejowym. Autobus wjechał wprost pod lokomotywę

3. Mamy potwierdzenie, koniec obostrzeń już 19 września. Wielu Polaków odetchnie z ulgą

- Osoby, które miały kontakt z zakażonymi zakonnikami przebywają w izolacji. Reszta mieszkańców naszego domu także zachowuje środki ostrożności. Z troski o wiernych przełożeni nie czekając na wytyczne Powiatowego Inspektora Sanitarnego podjęli decyzję o zamknięciu świątyni - powiedział o. Władysław Mika z Kolegium Księży Jezuitów w Krakowie - poinformował o. Władysław Mika z Kolegium Księży Jezuitów w Krakowie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. W "Wiadomościach" TVP znowu szykany. Nie ma końca w szczuciu na mniejszości, brak słów
  2. Dziwne dźwięki po niewidocznej części Księżyca. Ogromna tajemnica NASA
  3. Wielka gwiazda przeżywa ogromny dramat. Kilka godzin temu zmarła jej córka
  4. Ogromny niepokój o zdrowie papieża Franciszka. Pojawiły się poważne obawy
  5. Większość Polaków używa go przynajmniej raz w tygodniu. Nie wiedzą, że jest groźną trucizną
  6. Lara Gessler podzieliła się radosną informacją i pokazała intymne zdjęcie. Na reakcję jej mamy nie trzeba było długo czekać

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News