Młoda gwiazda opuści Bayern? Wypowiedź nie pozostawia wątpliwości

Młoda gwiazda opuści Bayern? Wypowiedź nie pozostawia wątpliwości Źródło: Wikipedia

Bayern już niebawem może pożegnać się z jednym z największych talentów, jakie w ostatnim czasie grały w barwach klubu z Bawarii. Tego można domyślać się po wypowiedzi samego zawodnika, który nie ukrywał, że chciałby zmienić otoczenie.

Bayern w nadchodzącym oknie z pewnością dokona kilku transferów. Mówili o tym szefowie klubu, którzy są niezadowoleni przez to, że drużyna wielokrotnie prezentowała się słabo na przestrzeni całego sezonu. Potrzebne są zmiany, a żeby można było ich dokonać, potrzebne są także odejścia piłkarzy, którzy obecnie znajdują się w klubie.

Jednym z kandydatów jest Renato Sanches, portugalski pomocnik, który trafił do Niemiec w 2016 roku po bardzo udanych mistrzostwach Europy. Ówczesny zawodnik Benfiki Lizbona pokazał się ze świetnej strony, strzelił kilka goli (między innymi Polsce) i zapracował sobie na tytuł najlepszego młodego piłkarza turnieju. Złoty medal mistrzostw ostatecznie przekonał szefów Bayernu, że warto postawić na ten transfer.

Bayern może pożegnać się z młodą gwiazdą

Wówczas mistrz Niemiec przeznaczył na portugalską gwiazdę aż 35 milionów euro, choć wielu twierdziło, że za kilka lat cena ta zwróci się, gdy Sanches przejdzie do Realu Madryt lub Barcelony. Póki co nic nie wskazuje na to, by miało się to wydarzyć. Portugalczyk okazał się jedną z największych wpadek transferowych ostatnich lat.

Po pewnym czasie zdecydowano o jego wypożyczeniu do angielskiego Swansea, jednak i tam nie pokazał się on z dobrej strony. Po powrocie do Bayernu sytuacja nie poprawiała się i wiele wskazuje na to, że już w najbliższym czasie Renato Sanches pożegna się z klubem z Niemiec i znajdzie sobie nową drużynę.

Bayern dokona rewolucji kadrowej

Problem 21-latka polega na tym, że Bayern jest dużym klubem, natomiast po transferze prawdopodobnie będzie musiał się pogodzić z grą w słabszej ekipie. Odkrycie Euro 2016 od dłuższego czasu nie pokazało nic ciekawego na boisku, a inne kluby o nim zapomniały. Trudno będzie sprawić, aby jego kariera znów wyglądała tak obiecująco, jak jeszcze dwa lata temu. 

- Wszyscy wiedzą, że chcę grać więcej. Pięć minut to za mało. Chcę tylko grać. Czy odejdę na wypożyczenie, czy zostanę wykupiony, zobaczymy, co będzie dla mnie najlepsze. Teraz jest ciężko, ale mam jeszcze piętnaście lat kariery przed sobą, przyszłość może być dla mnie dobra - mówił Sanches.

źródło: Sport.pl

Następny artykuł