Gwiazda Bayernu po wielu latach opuszcza klub! Koniec pewnej epoki

Gwiazda Bayernu po wielu latach opuszcza klub! Koniec pewnej epoki Źródło: Wikipedia

Bayern po wielu latach żegna się z jednym z zawodników, który przez lata zapracował sobie na miano klubowej legendy. Kibice z pewnością długo będą wspominać jego doskonałe mecze rozegrane dla drużyny z południa Niemiec. Wiele osób nie ukrywa swojego wzruszenia.

Bayern przez lata mógł liczyć na znakomite sytuacje strzeleckie napędzane przez fantastyczny duet skrzydłowych. Przez lata walczyli oni o to, by drużyna z południa Niemiec mogła liczyć na jak najlepsze wyniki, lecz po pewnym czasie obaj musieli ustąpić miejsca młodszym zawodnikom. Mimo to kibice wciąż wspominają dwóch piłkarzy, którzy przed laty przynieśli mnóstwo radości.

Chodzi o Arjena Robbena i Francka Ribery'ego. Ten pierwszy już jakiś czas temu ogłosił, że odejdzie z klubu z Bawarii, a więc kibice wiedzieli o nadchodzącym pożegnaniu. Plotką pozostawało natomiast odejście Francuza, które teraz zostało oficjalnie potwierdzone. Dowiadujemy się więc, że dwaj utytułowani piłkarze po wielu latach sukcesów opuszczą Bayern.

Bayern żegna się z gwiazdą

Franck Ribery trafił do zespołu aż dwanaście lat temu, w co obecnie trudno jest uwierzyć. Prawdą jest jednak, że kibice futbolu na całym świecie mają problemy z przypomnieniem sobie francuskiego skrzydłowego z czasów gry w Olympique Marsylia. Przez najważniejsze lata kariery związany on był właśnie z klubem z Niemiec, który dał mu szansę na zdobycie wielu trofeów.

Wspólnie z Arjenem Robbenem stworzyli niezapomniany duet skrzydłowych, który stwarzał problemy defensywom każdego zespołu w Europie i na świecie. Przez lata sprawiali, że Bayern był stałym uczestnikiem gry o najwyższe cele na naszym kontynencie. Udało im się wygrać między innymi Ligę Mistrzów w 2013 roku, a także wiele mistrzostw i pucharów Niemiec.

Bayern dał mu możliwość rozwoju i osiągnięcia sukcesu

W ostatnich miesiącach Ribery i Robben mogli liczyć na coraz mniej czasu gry, w związku z czym ich odejście jest w pełni zrozumiałe. Kibice zaczęli już wyrażać podziękowanie dla swoich wieloletnich ulubieńców, przyjmując ich decyzję o odejściu z pełnym zrozumieniem.

źródło: Bayern Monachium

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News