Peter Gauweiler, członek bawarskiej partii CSU znany ze swojego eurosceptyzmu, oświadczył w ostatnim wywiadzie, że jest za zmuszeniem młodych imigrantów do pracy społecznej. Według niego, w ten sposób uchodźcy mogliby odwdzięczyć się Niemcom za przyjęcie ich w potrzebie.

Co więcej, Gauweiler podkreśla, że nie wolno pod żadnym pozorem pomagać „armii młodych i zdrowych uchodźców” i nie oczekiwać niczego w zamian. Poprzez takie „lenistwo” imigranci mają ulegać demoralizacji.

„Powinni natychmiast wyjść z tych ośrodków dla azylantów i zacząć działać społecznie. To olbrzymia armia młodych, zdrowych i silnych mężczyzn. Jeśli będziemy im pomagać nie oczekując od nich niczego w zamian to przyczynimy się do ich demoralizacji i degeneracji poprzez lenistwo” – oświadczył Gauweiler.

Praca imigrantów w celu „odwdzięczenia się” to nie wszystko. Według Gauweilera, młodzi uchodźcy powinni też „odpracować koszty zasiłków” otrzymywanych przez rodziny imigrantów, które nie są w stanie ich odpracować.

„Często wypłacamy afgańskim rodzinom do 2000 euro miesięcznie zasiłku rodzinnego, wiedząc, że pracując zarobiliby o wiele mniej. Należałoby wymagać od tych młodych, zdrowych mężczyzn by odpracowali koszty, które z ich powodu ponosi niemieckie państwo”

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO

Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: wpolityce.pl, ndie.pl
pt

...

Zobacz również