Bawarski polityk o uchodźcach: "Powinni pracą nam się odwdzięczyć. Lenistwo demoralizuje"

Bawarski polityk o uchodźcach: "Powinni pracą nam się odwdzięczyć. Lenistwo demoralizuje" Źródło: źródło: wikimedia.org, flickr.com

Peter Gauweiler, członek bawarskiej partii CSU znany ze swojego eurosceptyzmu, oświadczył w ostatnim wywiadzie, że jest za zmuszeniem młodych imigrantów do pracy społecznej. Według niego, w ten sposób uchodźcy mogliby odwdzięczyć się Niemcom za przyjęcie ich w potrzebie.

Co więcej, Gauweiler podkreśla, że nie wolno pod żadnym pozorem pomagać "armii młodych i zdrowych uchodźców" i nie oczekiwać niczego w zamian. Poprzez takie "lenistwo" imigranci mają ulegać demoralizacji.

"Powinni natychmiast wyjść z tych ośrodków dla azylantów i zacząć działać społecznie. To olbrzymia armia młodych, zdrowych i silnych mężczyzn. Jeśli będziemy im pomagać nie oczekując od nich niczego w zamian to przyczynimy się do ich demoralizacji i degeneracji poprzez lenistwo" - oświadczył Gauweiler.

Praca imigrantów w celu "odwdzięczenia się" to nie wszystko. Według Gauweilera, młodzi uchodźcy powinni też "odpracować koszty zasiłków" otrzymywanych przez rodziny imigrantów, które nie są w stanie ich odpracować.

"Często wypłacamy afgańskim rodzinom do 2000 euro miesięcznie zasiłku rodzinnego, wiedząc, że pracując zarobiliby o wiele mniej. Należałoby wymagać od tych młodych, zdrowych mężczyzn by odpracowali koszty, które z ich powodu ponosi niemieckie państwo"

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji! źródło: wpolityce.pl, ndie.pl pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News