Nie żyje sławny artysta. Koniec pewnej epoki

Nie żyje sławny artysta. Koniec pewnej epoki Źródło: fot. pixels.com

Batman jest jednym z najpopularniejszych superbohaterów obecnych w popkulturze. Niestety mamy złe informacje dla wszystkich fanów komiksowego człowieka nietoperza, ponieważ właśnie zmarł jeden z artystów, który go rysował.

Batman jest obok Supermana jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci stworzonych przez DC Comics. Komiksy o jego przygodach od dziesiątek lat biją rekordy popularności na całym świecie. Również w Polsce wydawane były przygody mrocznego rycerza, których autorem był między innymi Norman Breyfogle. Niestety teraz cały świat obiegła informacja o śmierci artysty, którego twórczość znał niemalże każdy człowiek na ziemi, ponieważ Batman jest obecny zarówno w komiksach, jak i filmach czy grach komputerowych.

Batman: nie żyje twórca komiksów

Noman Breyfogle miał zaledwie 58 lat, a mimo to z problemami zdrowotnymi zmagał się już od dłuższego czasu. Mężczyzna w 2014 roku doznał udaru, który ostatecznie zakończył jego karierę jako rysownika. Breyfogle starał się powrócić do dawnej formy, jednak niestety nie udało mu się to. Przyczyna śmierci artysty nie jest jeszcze znana. Mężczyzna swoją zawrotną karierę rozpoczął jeszcze w latach 80. Już 7 lat później rozpoczął pracę dla DC Comics. Artysta pracował przy takich komiksach jak Detective Comics”, „Batman” czy „Shadow of the Bat”. Jest również autorem wielu jednorazowych przygód człowieka nietoperza. Odpowiadał również za wygląd ówczesnego Robina, czyli Tima Drake'a. Był również współtwórcą taki złoczyńców jak Anarky, Ventriloquist i Scarface.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Jego dzieła mogliśmy podziwiać również w Polsce dzięki komiksom wydanym przez wydawnictwo TM Semic. W połowie lat 90. Breyfogle przeniósł się do Malibu Comics, gdzie współtworzył nowe uniwersum. Był tam również odpowiedzialny za stworzenie postaci nastoletniego superbohatera imieniem Prime oraz był autorem serii "Metaphysique"". Natomiast w 2010 roku rozpoczął pracę nad przygodami dorosłego Archiego Andrewsa w komiksach z serii „Life With Archie” . Nie ulega wątpliwości, że jego wkład w popkulturę był ogromny i wraz z jego śmiercią kończy się pewna epoka związana z komisami oraz superbohaterami. Artysta miał bardzo charakterystyczny styl rysowania, a jego prace zapadły w pamięć tysiącom fanów mrocznego rycerza.  1. Podkarpacie: Ojciec przez 7 lat gwałcił córkę. Wyrok sądu to jakieś szaleństwo
  2. Poruszenie w Wielkiej Brytanii! Tak wyglądał gejowski ślub w rodzinie królewskiej
  3. Policjanci dostali wezwanie. W łazience znaleźli 13-latka skutego łańcuchem i coś makabrycznego
źródło: antyradio.pl Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu