Czy wy też macie z tym problem? Częste korzystanie z telefonu i cykliczne ładowanie go do 100% nadwyręża jego baterie, która później w zastraszająco szybkim tempie się rozładowuje. Ładowanie jedynie w nocy nie jest najlepszym rozwiązaniem. Co więc robić, żeby bateria w smartfonie wytrzymywała o wiele dłużej?

Wbrew ogólnej opinii bardzo dobrym rozwiązaniem jest częste ładowanie smartfona, nawet po kilka minut. Brednią jest to, że powinno się go ładować bardzo długo, aż wskaźnik baterii osiągnie 100%. Wręcz przeciwnie – to właśnie doprowadza do uszkodzenia baterii, która w następstwie pracuje coraz krócej.

ZOBACZ TAKŻE: Wybuchające smartfony z Chin zalewają Polskę. Nie kupuj ich!

Bateria nie lubi ciepła

Ważnym elementem, który powinniśmy wziąć pod uwagę, jest także temperatura baterii. Zwykle w okresie letnim. Jeśli telefon jest rozgrzany po podłączeniu do ładowania, powinno się go wyjąć go z etui. Posiadacze urządzeń z Androidem mogą także pobrać jedną z darmowych aplikacji, które służą do hibernowania procesów przetwarzanych przez telefon w tle. To także pomoże obniżyć temperaturę smartfona.

ZOBACZ TAKŻE: Już nie tylko ludzie. Teraz także smartfony mogą pomóc uchodźcom

źródło:

8 największych odkryć 2017 roku [ZDJĘCIA]


Jeśli nie żyłeś w PRL-u, na pewno nie pamiętasz, CO TO...

...

Zobacz również