Śmierć córki polskiej aktorki 25 lat temu wstrząsnęła całym krajem. Tragiczny wypadek

Śmierć córki polskiej aktorki 25 lat temu wstrząsnęła całym krajem. Tragiczny wypadek Źródło: screen youtube.com/@mirosław.Megi

Basia Kosmal była utalentowaną aktorką, której kariera została przedwcześnie przerwana przez tragiczny wypadek samochodowy. Dzięki swojej matce Barbarze Brylskiej postanowiła zostać aktorką. To właśnie ona była dla niej inspiracją.

Basia Kosmal była córką aktorki Barbary Brylskiej i ginekologa Ludwika Kosmala. Urodziła się 26 lutego 1973. Jej matka dokładnie pamięta dzień, gdy córka została poczęta. - Pamiętam dokładnie, kiedy została poczęta nasza córeczka. Tego dnia mieliśmy wypadek samochodowy, gdy wraz z mężem wracaliśmy z Łodzi do Warszawy. Padał deszcz, wpadliśmy w poślizg i cudem unikając czołowego zderzenia, znaleźliśmy się w rowie po drugiej stronie szosy. Wyszliśmy z tego cało i fetowaliśmy tego wieczoru uszczęśliwieni. - mówi aktorka. Basia Kosmal zaczynała swoją karierę jako modelka i fotomodelka. Występowała na wybiegach w Paryżu i Tokyo. Dopiero potem zaczęła brać udział w filmach. Jej najsłynniejszymi rolami są występy w "Motywie cienia" braci Skolimowskich i "Fałszywym autostopie" Denisa Delicia. Miała także wystąpić w ekranizacji "Ogniem i mieczem" jako Helena Kórcewiczówna.

Basia Kosmal: mija 25 lat od tragicznego wypadku

Niestety, gdy jej kariera aktorska właśnie nabierała tempa, zdarzył się tragiczny w skutkach wypadek. Miał on miejsce w Brzezinach 15 marca 1993 roku. Wraz z Xawerym Żuławskim wracała do Warszawy z Łodzi. W pewnym momencie reżyser stracił panowanie nad samochodem. Podróżowali wtedy Fiatem 126p. Auto uderzyło w drzewo. Aktorka zmarła na miejscu z powodu obrażeń wewnętrznych. Kobieta była bardzo utalentowana i pomimo niewielu ról miała pokaźną grupę fanów. Informacja o jej nagłej i nieoczekiwanej śmierci wstrząsnęła nie tylko rodziną, ale całą branżą filmową. Żuławski zadedykował jej swój film "Chaos". Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Niepełnosprawni dostali ZAKAZ wychodzenia na spacer! „Zamurować nas trzeba!”
  2. Piaseczny pokazał zdjęcia ze ślubu! Kim jest panna młoda?!
  3. Dowbor nigdy sobie tego nie wybaczy. „Skrzywdziła własne dziecko!”
źródło: onet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News