basen jest bezpieczny
Public Domain Pictures Circe Denyer
Mateusz Sidorek - 28 Maja 2020

Czy woda w basenach jest bezpieczna? Trzeba spełnić jeden warunek

Wiele osób zastanawia się, czy takie miejsce jak basen, sauna czy jacuzzi mogą być miejscami, w których ryzyko zarażenia się koronawirusem jest większe. Czy pływając z innymi osobami, możemy zarazić się SARS-CoV-2? W tej kwestii wypowiedział się dyrektor NIZPH-PZH, doktor nauk medycznych Grzegorz Juszczyk.

Ze słów Grzegorza Juszczyka wynika, że basen nie jest niebezpiecznym miejscem ze względu na wodę. Doktor zwrócił uwagę na to, że COVID-19 nie jest chorobą wodozależną. Niestety ryzyko zarażenia zwiększa się wraz z liczbą osób, które przebywają w ośrodkach rekreacyjnych. Przypominamy, że już od 6 czerwca Polacy będą mogli korzystać z basenów, siłowni oraz klubów fitness.

grób zaczęła uciekaćNa cmentarzu zauważyła kartkę wiszącą na grobie. Podeszła bliżej i zamarła, natychmiast zaczęła uciekaćCzytaj dalej

W związku z kolejnymi etapami łagodzenia obostrzeń rządowych, niedługo każdy będzie mógł pójść na basen czy do sauny. Jednak wiele osób ma wątpliwości co do tego, czy przebywanie w jednym kompleksie wodnym jest na pewno bezpieczne. Ze słów Grzegorza Juszczyka wynika, że woda w tego typu miejscach nie stanowi zagrożenia, jeśli spełnione zostaną odpowiednie warunki.

Basen nie musi być niebezpiecznym miejscem

Według Juszczyka, basen nie musi być miejscem niebezpiecznym, jeśli personel poważnie potraktuje zasady dotyczące dezynfekcji i uzdatniania wody. Doktor nauk medycznych zwrócił uwagę na podatność niebezpiecznego patogenu na środki dezynfekujące oraz chlor, który również jest obecny w wodzie w kąpieliskach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polsat porażające odkrycieDwóch nastolatków nagle zniknęło. Po 21 latach dokonano porażającego odkrycia, prawda nie mieści się w głowieCzytaj dalej

- Liczne instytucje zdrowia publicznego na całym świecie, w tym WHO i CDC, zgodnie podkreślają, że nie wykazano dotychczas przypadków zakażenia SARS-CoV-2 poprzez wodę przeznaczoną do spożycia ani wodę do celów rekreacyjnych o kontrolowanej jakości, w tym wodę w basenach kąpielowych, poddawaną uzdatnianiu i dezynfekcji - cytuje słowa doktora Polsat News. - Niezbędna jest jedynie staranna kontrola właściwego przebiegu procesu uzdatniania i dezynfekcji wody basenowej oraz niezwłoczna korekta w razie jakichkolwiek nieprawidłowości.

Dzisiaj grzeje:

1. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Tym razem w kościele, pilny apel do wiernych

2. Tysiące wiernych zagrożonych. Wszystko przez księży, to niewiarygodne

Jednak basen jest miejscem, w którym powstają skupiska ludzkie. Ten czynnik natomiast zwiększa ryzyko przenoszenia się koronawirusa. Dlatego wciąż bardzo ważne jest zachowywanie zalecanego dystansu między osobami, które korzystają z ośrodków rekreacji, przestrzeganie higieny mycia rąk oraz dezynfekcja powierzchni użytkowych. Nowe rozporządzenia rządu wchodzą w życie już 30 maja. Niedawno pisaliśmy o tym, kiedy dzieci będą mogły wrócić do szkoły.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Piękny gest Martyny Wojciechowskiej. Podróżniczka chce pomóc nastoletnim matkom
  2. Wielkie zmiany w polskiej telewizji. Ceniony dziennikarz stanie na czele redakcji. Jego nazwisko budzi szacunek
  3. Rząd w ostatniej chwili zniesie uciążliwy zakaz. Już od 30 maja wielu Polaków odetchnie z ulgą
  4. Rząd wprowadzi specjalny zakaz na najbliższe miesiące? Część Polaków się cieszy, reszta będzie bardzo niezadowolona
  5. Mężczyzna zaginął dwa lata temu, niespodziewanie zobaczyli go na nagraniu. Nie mogli uwierzyć, co się stało
  6. W szklance pod którym numerem jest najzdrowsze jajko? Mnóstwo osób się myli

Ogórki do pocierania ścianMama zawsze nacierała ogórkiem ścianę. Córka wypróbowała jej sposób i już nigdy nie zrobi inaczejCzytaj dalej

Źródło: Polsat News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News