Serial w telewizji publicznej bije rekordy popularności. Co słychać u bohaterów "Barwy szczęścia"?

Serial w telewizji publicznej bije rekordy popularności. Co słychać u bohaterów "Barwy szczęścia"?

"Barwy szczęścia" to bezsprzecznie najpopularniejszy serial na antenie telewizji publicznej. Nieprzerwanie emitowany od 2007 roku przyniósł ogromną popularność zarówno producentom, jak i grającym w nim gwiazdom. Co słychać u bohaterów z ulicy Zacisznej?

"Barwy szczęścia" na dobre zagościły w polskich domach. Dzięki zawiłej fabule, nietuzinkowym bohaterom i świetnie napisanym dialogom mają niemałą rzeszę fanów. W poprzednim sezonie przed telewizorami średnio zbierał niemal trzy i pół miliona widzów! Skąd taki sukces?

"Barwy szczęścia" odcinki

Emitowany od poniedziałku do piątku na antenie Telewizyjnej Dwójki jest jednym z najchętniej oglądanych seriali. Według danych statystycznych, średnia oglądalność na przestrzeni kilku lat wynosiła ponad cztery i pół miliona. Najchętniej oglądany odcinek, w kwietniu 2011 roku zebrał niemal siedem milionów widzów! Nieprawdopodobne audytorium przekłada się także na sukces w sprzedaży reklam w czasie antenowym. Dwanaście sezonów, kilkaset odcinków. Polacy pokochali losy bohaterów przy ulicy Zacisznej. Serial opowiada nie tylko o życiu w wielkim mieście, ale i marzeniach czy problemach młodych. Starsi, zdaniem scenarzystów muszą na nowo odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Bohaterowie, którzy stali się dzięki tytułowi rozpoznawalni, zostali idolami dla wielu Polaków. Dorota Kolak, Agnieszka Pilaszewska, Katarzyna Zielińska czy Katarzyna Glinka - to tylko kilka nazwisk, które na pewno zapamiętało wielu. Pojawiające się każdego dnia w mieszkaniach twarze, stają się nie tylko bliskimi, ale niemal nierozerwalną częścią rodziny.

"Barwy szczęścia" - aktorzy

Katarzyna Glinka, czyli serialowa Kasia Górka na co dzień prowadzi klub fitness. Niegdyś zdradzona przez męża, dzisiaj musi się zmagać z traumą z przeszłości. Chociaż tworzy na pozór szczęśliwy związek, to przeszłość jej partnera staje się coraz bardziej dolegliwa. Dziennikarz, który naraził się niebezpiecznym ludziom, w najtrudniejszych chwilach może liczyć na wsparcie ciepłej brunetki. Jednak, jak się okazuje, także jej może grozić niebezpieczeństwo. Stefan Górka jest ojcem Kasi. Grany przez Krzysztofa Kiersznowskiego mężczyzna jest ciepłym, spokojnym i bardzo rodzinnym bohaterem. Oprócz tego, zawsze wspiera swoją córkę, która nierzadko musi dokonywać trudnych wyborów. Ma wnuka i żonę, z którą często się ściera. Różnica poglądów dwojga jest jednym z najlepiej urozmaiconych wątków w serialu. Rodzina Pyrków tworzy niezwykle ciekawe wątki w scenariuszu. Wielodzietna, niegdyś tworzona przez zgraną parę, dziś rozproszyła się po świecie. Rodzeństwo nie zapomina jednak o sobie i próbuje regularnie odwiedzać się w rodzinnym domu. Młodzi, zdolni, zagubieni - mają do zaoferowania wzajemnie wiele miłości. Oni wiedzą, że nic tak nie łączy ludzi jak więzy krwi.

Śmierć Marty Walawskiej

Katarzyna Zielińska, która obecnie jest jedną z najpopularniejszych polskich aktorek grała rolę Marty Walawskiej. Bohaterka była jedną z głównych, a jej losy napędzały akcję niemal całego scenariusza. Piękna, młoda i ambitna pełniła różne funkcje w mediach. Oskarżona o plagiat, zdradzana przez męża, porzucona przez partnera - na co dzień stykała się z niewyobrażalnym bólem. Ona była jednak twarda i nieugięta. Uwikłana w niebezpieczną układankę, Walawska została porwana. Później, okazało się, że miała zostać zamordowana. Jednak fani długo nie zgadzali się z plotkami na temat ewentualnych losów bohaterki. W tabloidach pojawiła się wtedy informacja, że wpływ na rozwój losów bohaterki miała... decyzja Zielińskiej. Chciała zrezygnować z udziału w produkcji na rzecz innych zobowiązań. Dorota Kolak, grająca Annę Marczak również jest flagową postacią serialu. Przez wiele lat była stanowcza, dokładna i sumienna. Grająca nauczycielkę, dyrektorkę szkoły nie pozwalała sobie na chwile słabości. Jednak w jednym z odcinków coś w niej pękło i puściła wodze fantazji. Znalazła się w ramionach mężczyzny. To wstrząsnęło fanami i wielu z nich zauważyło, że scenariusz napisany dla Kolak stawia jej bohaterkę w złym świetle. Zdaniem aktorki był to najważniejszy i najbardziej intensywny wątek w serialu. Ada Fijał zagrała Igę Walawską. Piękna, dumna i zdystansowana wzbudzała nieprzerwane zainteresowanie mężczyzn. Mąż Marty Walawskiej zauroczony piękną kobietą, postanowił odejść od żony. Ich romans trwał długo, a po kilku wspólnych latach okazało się, że Marta i Iga potrafią być przyjaciółkami. Nieprawdopodobny wątek był jednym z najodważniejszych w serialu. Wielu pytało, czy relacja żona-kochanka może w realnym życiu wyglądać równie prawdopodobnie?

Serial "Barwy szczęścia"

Tworzony przed kilkaset osób, mający na koncie kilkaset odcinków serial święci triumfy. Był nominowany do prestiżowych telewizyjnych nagród. W 2009 roku zdobył Telekamerę dla najlepszego serialu obyczajowego, rok później zdobył tę samą nagrodę dla najlepszego oryginalnego tytułu. W 2012 roku, zdobył tytuł Złotej Telekamery, co sprawiło, że stanął obok takich zwycięzców jak: "M jak miłość" czy "Na dobre i na złe". Oglądając słupki zbierające dane o widzach specjaliści zauważają, że "Barwy szczęścia" są zdecydowanym liderem na rynku. Emitowane w prime time coraz chętniej zbierają fanów przed telewizorem. To przekłada się również na wpływy z reklam, które obecnie są jednymi z najbardziej znaczących w kasie telewizji publicznej. Kierujący swój przekaz dla grupy w wieku 16-49 TVP wraz z "Barwami szczęścia" są najchętniej oglądanym serialem w Polsce.

"Barwy szczęścia" - nowe odcinki

Co nowego w "Barwach szczęścia"? Przed zakończeniem sezonu wiosennego wiedzieliśmy już o ciąży Catriny. Teraz nastanie czas kryzysu w związku Bożeny z Brunonem. Lesław Żurek i Marieta Żukowska tworzą piękny duet na ekranie serialowego tytułu. Zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia, nie mogli jednak zrealizować swoich pragnień. Ona była w związku, on na jej oczach... oświadczył się innej kobiecie. Dopiero po czasie zrozumieli, że tak naprawdę są sobie przeznaczeni i że niedługo będą się musieli zmierzyć z prawdą. Zakochani, nieustająco zafascynowani sobą staną przed pierwszym poważnym kryzysem. Bruno otrzyma tajemnicze zdjęcia od anonimowego informatora. Tam - jego żona w łóżku z innym mężczyznom! Gdy powie o tym Bożenie, ta zaprzeczy. Będzie usiłowała powiedzieć mężowi, że nie rozumie kto mógł jej zrobić takie świństwo. Będzie powtarzała, że go kocha. Ten jednak, nie będzie chciał jej słuchać... Piękna uczennica - Julita zdobędzie... serce Kajtka. Syn Władka będzie pod wrażeniem młodej dziewczyny do tego stopnia, że będzie chciał z nią się umówić. Jednak ich relacje: korepetytor - uczennica staną na drodze dwojga. Do tego... Julita jest mężatką. Uśmiechnie się serdecznie do chłopca i odejdzie. Emocje jednak wezmą górę i chłopak zamiast troską o własny związek, będzie bez wytchnienia szukał kontaktu ze swoją uczennicą.

Obsada serialu "Barwy szczęścia"

Dorota Kolak, Katarzyna Zielińska, Katarzyna Górka czy Ada Fijał to tylko niektóre popularne nazwiska, które pojawiają się w czołówce serialu. W serialu grają również inne, polskie gwiazdy. Adrianna Biedrzyńska - znana ze współpracy chociażby z Filipem Bajonem, wciela się w rolę kontrowersyjnej Małgorzaty Zwoleńskiej. Kochająca luksus, energiczna mama wie, czego chce. Od momentu rozstania z mężem szuka swojej własnej drogi. W serialu gra również Małgorzata Potocka, którą nierzadko spotykamy na prestiżowych scenach teatralnych. Wybitna aktorka świetnie sprawdza się w roli nieco zagubionej, ale i zdeterminowanej Jolanty Grzelak. W tytule biorą udział także gwiazdy młodego pokolenia, między innymi Olga Jankowska, grająca Klarę. Wątek ten był niezwykle rozbudowany. Dziewczyna, cierpiąca na depresję poporodową rzuciła wszystko, aby wyjechać z dala od domu. Porzuciła tym samym dziecko, zostawiając jedynie list. W nim znalazła się gorzka refleksja o nieumiejętności poradzenia sobie z rolą matki. Zbulwersowany mąż każdego dnia czekał na kobietę. Gdy stracił jakąkolwiek nadzieję, ta wróciła. Stawiła czoła chorobie i dziś czuje się znacznie lepiej.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Barbara Kurzaj świetnie odgrywa rolę Sabiny. Fryzjerka miała wszystko: dom, pracę, męża i syna. Jeden dzień, w którym się dowiedziała, że Władek jest gejem, zmienił absolutnie wszystko. Nie mogła uwierzyć w to, że mężczyzna którego tak kocha okazał się mieć odmienną orientację. Znalazła siłę by złożyć pozew o rozwód a także sposób, by były mąż mógł utrzymywać kontakty z dzieckiem. Dziś jest szczęśliwa, a jej relacje z Władkiem są prawdziwie przyjacielskie. Mogą niezmiennie na siebie liczyć, a swojego syna wyrachowują, pomimo rozstania, wspólnie i konsekwentnie.

"Barwy szczęścia" - Bożena

Czemu Bożena wciąż wpada w tarapaty? Najpopularniejszy wątek w serialu obecnie spędza sen z powiek widzów. Śledzą losy Marietty Żukowskiej, która odgrywając rolę kobiety natychmiast zdobyła serca fanów. Były szef kobiety, który kiedyś ją molestował, teraz wraca by namieszać w jej życiu. Za sprawą intryg może się okazać, że nie tylko będzie jej groziło więzienie, ale i rozstanie z ukochanym... Układanka Kowalunka sprawi, że Bożena znajdzie się w prawdziwych opałach. Czy uda jej się odnaleźć sprawcę swoich nieszczęść? Bohaterowie serialu "Barwy szczęścia" na nowo wracają do polskich domów. Jesienny sezon już cieszy się ogromną popularnością. Weterani przyznają, że tytuł jest nie tylko ciekawy, ale wraz z bohaterami, którzy dorastają na naszych oczach, staje się także nierzadko pouczający. Co słychać u mieszkańców ulicy Zacisznej? Sprawdźcie już dziś wieczorem.Najlepsze newsy dnia:

  1. M jak Miłość: Powrót wielkiej gwiazdy do serialu, widzowie zachwyceni
  2. Dramat Barbary Kurdej-Szatan. Widzowie M jak Miłość nie mieli litości
  3. Jest komentarz ws. powrotu Hanki do "M jak Miłość"!
Następny artykuł