Bartosz Sokołowski: Kim jest hajlujący współpracownik Andruszkiewicza?
Wiadomości Pikio - 4 Stycznia 2019

Bartosz Sokołowski: Kim jest hajlujący współpracownik Andruszkiewicza?

Bartosz Sokołowski - kim jest mężczyzna, którego zdjęcie podczas wykonywania nazistowskiego pozdrowienia obiegło internet po ujawnieniu skandalu przez redakcję Pikio.pl? Były asystent Adama Andruszkiewicza pracował w Sejmie mimo nazistowskich fascynacji. Przedstawiamy sylwetkę tej radykalnej postaci. 

Bartosz Sokołowski sporadycznie pojawiał się w mediach jeszcze przed wielką aferą. Głównie w kontekście spalenia kukły Ryszarda Petru w marcu 2018 roku. Ten akt nie przeszkodził jednak Prawu i Sprawiedliwości w wystawieniu go jako kandydata do Rady Miasta Białystok podczas wyborów samorządowych jesienią 2018 roku.

Bartosz Sokołowski - kim jest hajlujący współpracownik Adama Andruszkiewicza?

Bartosz Sokołowski, urodzony w 1995 roku, w czasie wyborów samorządowych 2018 przedstawiony został jako białostocki student, żołnierz Narodowych Sił Rezerwowych i działacz społeczny. Ostatni z wymienionych tytułów odnosi się zapewne do jego członkostwa w Młodzieży Wszechpolskiej. Próżno szukać informacji, kiedy dokładnie został prezesem jej białostockich struktur, jednak z jego profili na portalach społecznościowych wywnioskować można, iż ze środowiskami radykalnymi związał się na przestrzeni lat 2014-2015. Sokołowski zaprzestał działalności w Młodzieży Wszechpolskiej mniej więcej w tym samym czasie co jego szef, Adam Andruszkiewicz. Sokołowski interesuje się militariami. Był jednym z członków szkolenia z obsługi broni, przeprowadzonego przez byłego żołnierza Jednostki Wojskowej GROM. W rozmowie z Wirtualną Polską z marca 2017 roku przyznawał, że wielu członków Młodzieży Wszechpolskiej ubiega się lub już posiada pozwolenia na broń. Sam Sokołowski należy do Narodowych Sił Rezerwowych - obywatelskiej, ochotniczej formacji wojskowej. Prywatnie jest kibicem Jagiellonii Białystok.

Bartosz Sokołowski, spalenie kukły Ryszarda Petru

Wiele o Sokołowskim przeczytamy jednak w kontekście "happeningu", podczas którego doszło do spalenia podobizny Ryszarda Petru. Swoje zachowanie tłumaczył później odniesieniem do rytuału witania wiosny poprzez topienie Marzanny. Do zdarzenia doszło przed Teatrem Dramatycznym w Białymstoku. UJAWNIAMY SKANDAL! Asystent Andruszkiewicza z Sejmu i człowiek PiS HAJLUJE - Palimy Marzannę, zamiast której występuje podobizna skompromitowanego polityka Ryszarda Petru. Tak Młodzież Wszechpolska wita wiosnę - napisał wówczas na swoim Twitterze.

Bartosz Sokołowski a Adam Andruszkiewicz

Sokołowski pozostawał w bliskich relacjach z byłym prezesem Młodzieży Wszechpolskiej, Adamem Andruszkiewiczem, który w 2015 roku został posłem na Sejm RP. Od czerwca 2016 roku Sokołowski pełnił funkcję jego asystenta społecznego, a od listopada - pracownika biura poselskiego. Ze stanowiska został tajemniczo wycofany w grudniu 2018 roku, ale najprawdopodobniej nie zerwał relacji z Andruszkiewiczem, który akurat chwilę później otrzymał nominację na stanowisko wiceministra cyfryzacji. Wskazuje na to jego działalność w social media. Jest aktywny na facebookowej grupie wspierającej ruch posła "Stowarzyszenie dla Polski". We wpisie z 30 grudnia 2018, kiedy do mediów wypłynęła nieoficjalna informacja o powołaniu Andruszkiewicza na stanowisko wiceministra cyfryzacji, zasugerował iż jest to prawda.

Bartosz Sokołowski - neonazistowskie pozdrowienie

Bartosz Sokołowski trafił ponownie do mediów za sprawą ujawnienia przez Pikio.pl skandalu i publikacji zdjęcia sprzed kilku lat, na którym wykonuje nazistowskie pozdrowienie. Fascynacja hitlerowską ideologią nie przeszkadzała mu w identyfikowaniu się z hasłem "Bóg, Honor, Ojczyzna" czy wspominaniem powstańców warszawskich, którzy walczyli z nazistowskich reżimem. Co prawda Bartosz Sokołowski zapuścił brodę i po kilku latach nieco zmienił swój wygląd, ale nie zdołał oszukać przeszłości oraz nazistowskich skłonności.Pikio.pl portal rozrywkowo informacyjny Tak wyglądał Bartosz Sokołowski kilka lat temu.  
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News