Informacja, że jego dziecko urodzi się z zespołem downa wstrząsnęła polskim muzykiem. Mężczyzna przyznał, że myślał nawet o aborcji. Ma ważne przemyślenia w stosunku do siebie i córki. Bartek Królik współzałożyciel zespołu „Sistars” dzieli się swoją przeszłością, która męczy go do dziś.

Od 2002 roku w Polsce liczba aborcji, których dokonują kobiety rośnie. Najczęstszymi powodami decydowania się na taki rodzaj zabiegu są: zagrożenie życia matki, nieodwracalne upośledzenie płodu (czyli między innymi zespół downa), a także wtedy, gdy ciąża powstała w wyniku gwałtu.

O aborcji myślał również Bartek Królik – znany między innymi z zespołu „Sistars”, którego był współzałożycielem. Wszystko to było reakcją na badania, które jasno wskazywały, że dziecko gwiazdy może urodzić się chore na zespół Downa.

Bartek Królik: „zawiodłem sam siebie”

W wywiadzie dla magazynu „Pani” opowiedział szczegóły ze swojej przeszłości dotyczące córki, a także emocje, które towarzyszą mu na myśl o tym, że był zdecydowany na aborcję:

– Jako głowa rodziny, w moim przekonaniu, zawiodłem sam siebie, dopuszczając myśli o przerwaniu ciąży. Dziś, z perspektywy czasu, wydaje mi się to zwyczajnie niedojrzałe, ale przynajmniej wiem, z czego wynikało – mówi.

Wspomina również o życiu, które wyglądałoby zupełnie inaczej:

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Babka Kiepska nie była taka, jak myśleliśmy. Zaskakujące fakty poruszyły wszystkich

– Nie mam wątpliwości, że aborcja pokaleczyłaby nas wszystkich. Miałbym wyrzuty sumienia. Musiałbym wgrać sobie w głowę inny software, jakiś rodzaj ochrony, samousprawiedliwienia, a tak naprawdę żyć w wyparciu – stwierdza Królik.

Muzyk bardzo bał się jak będzie wyglądało życie jego córeczki, gdy dorośnie. Nie wiedział jak wygląda życie chorych osób. Miał ogromne obawy, że może to być nie do uniesienia:

– Cały czas się tego uczę. Wyobrażałem sobie trudne życie, które czeka moje dziecko, martwiła mnie myśl o odrzuceniu, poczuciu bycia gorszym, funkcjonowaniu gdzieś na marginesie społeczeństwa – z bólem opowiada.

Ostatecznie wszystko skończyło się inaczej. Bartek jest szczęśliwym ojcem, a także bardzo kocha swoje obydwie córeczki. Chętnie wstawia wspólne zdjęcia i chwali się ogromną miłością, którą je darzy.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Co się dzieje z Katarzyną Dowbor?! Schudła 20 kilogramów, fani niedowierzają
  2. Tak mieszka Beata Tyszkiewicz? Tego się po niej NIKT nie spodziewał
  3. Królikowski podjął decyzję. Robi sobie długą przerwę
  4. Kinga Rusin zadała fanom proste pytanie. Nie takiej odpowiedzi oczekiwała
  5. Maanam wraca na scenę! „Kora przysłała przyzwolenie z kosmosu”

 

Zenek Martyniuk załamany! Jego syn przekroczył wszelkie granice