Bareja by tego nie wymyślił. Poseł obozu władzy ośmieszył się na wizji i... obraził się za to na dziennikarza (VIDEO)

Bareja by tego nie wymyślił. Poseł obozu władzy ośmieszył się na wizji i... obraził się za to na dziennikarza (VIDEO) Źródło:

Czasem zdarza się, że sprawny dziennikarz celnie wypunktuje brak wiedzy lub niekompetencję polityka. Rzadko jednak jest to tak spektakularne i jednocześnie tak... banalnie proste.

Związany z PiS poseł Jacek Żalek wypowiadał się przed kamerami TVN24 po piątkowym wybraniu Grzegorza Jędrejeka na nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Żalek zachwalał wybór rządu i przekonywał o zasługach Jędrejka. Jak się okazało, polityk bezczelnie kłamał.

Jacek Żalek najwidoczniej niespecjalnie przejmuje się taką błahostką jak praca w Sejmie. Choć przyszło mu decydować o wyborze nowego sędziego TK, to nie wiedział o nim absolutnie nic i jeszcze zmyślał. Jacek Żalek nie potrafił odpowiedzieć na ani jedno, nawet najprostsze pytanie o sędziego.

Sytuacja była tak absurdalna, że dziennikarz w końcu zapytał się o imię nowego sędziego TK. Okazało się, że Żalek nie sprawdził nawet tego. Co więcej, kiedy na jaw wyszła jego niekompetencja postanowił... obrazić się na dziennikarza.

- Panie redaktorze, bawi się pan w dziennikarza, a nie w poważnego reportera - powiedział z przekonaniem.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News