Krytyka rządu ze strony opozycji przybiera coraz ostrzejszą formę. Liderzy opozycji nie przebierają w słowach. Zarzucają partii rządzącej łamanie prawa i brak jakichkolwiek ograniczeń. Sugerują jak najszybszą dymisję rządy Beaty Szydło.

Do niepokojących informacji dotarli dziennikarze. Po tym, jak media podały informację o inwigilowaniu opozycji przez policję i służby, instytucje te tłumaczyły się chęcią zagwarantowania bezpieczeństwa politykom i przedstawicielom opozycji. Wyjaśnienia te nie uspokoiły dziennikarzy z przeciwnej strony barykady.

Teraz wychodzą na jaw nowe informacje. Zdaniem dziennikarzy sprawa inwigilacji przedstawicieli opozycji jest dużo poważniejsza. To zakrojona na szeroką skalę akcja wyspecjalizowanych oddziałów policji, zajmujących się szczególnie wywiadem wśród środowisk przestępczych.

Inwigilacją kierowali insp. Sławomir Piekut, naczelnik Komendy Rejonowej Policji I i komisarz Karol Żak, szef Wydziału Wywiadowczo-patrolowego KSP. Piekut wydawał polecenia z tzw. mobilnego punktu obserwacyjnego – cywilnego samochodu wyposażonego m.in. w podgląd monitoringu ulicznego. W terenie współpracował z nim dyżurny dowódca – czytamy w artykule jednego z portali.

Sprawę bardzo ostro komentuje opozycja. Zdaniem Katarzyny Lubnauer nowe informacje medialne dyskredytują rząd, a szczególnie ministra spraw wewnętrznych.

To, co poprzednio mówił minister Błaszczak, że chodzi o zapewnienie politykom opozycji bezpieczeństwa, było ściemą. (…) Cała ta narracja runęła jak domek z kart, mamy do czynienia z wielkim oszustwem – stwierdziła Lubnauer w rozmowie z Dorotą Wysocką – Schnepf. – W wielu krajach demokratycznych, po ujawnieniu tego typu praktyk upadają rządy – dodała szefowa klubu .Nowoczesnej.

Posłanka .Nowoczesnej dodaje, że jej klub złożył już interpelację w sprawie tych doniesień medialnych. Jej zdaniem, jeśli informacje mediów się potwierdzą, dymisja rządu, a przynajmniej ministra Błaszczaka powinna być naturalnym następstwem.

Źródło: crowdmedia.pl

...

Zobacz również