Cristiano Ronaldo, jeden z najlepszych piłkarzy na świecie, poniżył reprezentantów Islandii, którzy zremisowali 1:1 z Portugalią, która uznawana była za zdecydowanego faworyta. Zachowanie gwiazdora jest mocno krytykowane, choć wpływ na nie mogły mieć słowa trenera Islandii. 

Islandia liczy jedynie 300 000 mieszkańców. Mimo to, drużynie udało się zremisować z Portugalią, która atakowała niemal przez cały mecz. Wynik zdenerwował Cristiano Ronaldo, który dał wyraz swojej frustracji. Być może na zachowanie gwiazdora wpływ miały słowa trenera Islandii, Larsa Lagerbacka, który powiedział, że Ronaldo to „wspaniały aktor”.

Po meczu, Portugalczyk nie podał ręki żadnemu zawodnikowi przeciwnej drużyny. Nie chciał również wymienić koszulki z kapitanem Islandczyków, co jest piłkarskim zwyczajem. Mało tego, przeraźliwie ambitny gwiazdor kontynuował swoje zachowanie na pomeczowej konferencji.

Euro 2016: Islamscy terroryści chcą zamordować Ronaldo

– Tworzyliśmy sytuacje, mieliśmy przewagę, a oni tylko bronili, bronili i bronili, a potem wyprowadzali kontry. Mieli dwie szanse i strzelili jednego gola. Oni się cieszyli po meczu, jakby wygrali mistrzostwo świata. To w sumie normalne. Ale oni nie próbowali strzelać, tylko obrona, obrona, obrona i kontra. Moim zdaniem to jest mała mentalność. Dlatego oni nic nie wygrają – mówił Cristiano Ronaldo.

Czy Portugalia ma szanse wygrać mistrzostwa? Cristiano Ronaldo na pewno tego pragnie, aczkolwiek eksperci dają jej niewielkie szanse na sukces.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

...

Zobacz również