Zamach terrorystyczny na komisariat policji! Powtarza się koszmar

Zamach terrorystyczny na komisariat policji! Powtarza się koszmar

To wiadomości z ostatniej chwili. Właśnie doszło do zamachu terrorystycznego na komisariat policji. Cała Europa patrzy z niedowierzaniem, a Barcelona zamarła.

Wiele osób myślało, że fala zamachów terrorystycznych w Europie już się skończyła. Niestety - nic bardziej mylnego. Barcelona doświadczyła kolejnego ataku, tym razem na komisariat policji. Do budynku wtargnął uzbrojony imigrant z nożem.

Barcelona: zamach terrorystyczny

29-letni Algierczyk rzucił się na policjantów krzycząc "Allahu Akbar".  Na szczęście, ci byli uzbrojeni. Jeden z funkcjonariuszy zareagował błyskawicznie i zabił zamachowca strzelając do niego z pistoletu. Jak podają hiszpańskie źródła, przed zabiciem Algierczyka, próbowano go obezwładnić.

Koszmar się powtarza

Data dzisiejszego zamachu to nie przypadek. W ten weekend Barcelona uczciła pamięć ofiar ubiegłorocznych zamachów terrorystycznych, do których doszło w Katalonii 17 sierpnia 2017 roku. To właśnie wtedy furgonetka taranowała ludzi na słynnej barcelońskiej promenadzie Las Ramblas. W wyniku tamtych wydarzeń zginęło 15 osób, a rannych zostało 131. Możliwe, że terroryści wkrótce spróbują uderzyć ponownie. Miejmy nadzieję, że służby zadziałają wówczas równie sprawnie, co dzisiaj. Zobacz także:
  1. Atak na ambasadę! To się może skończyć wojną, cały świat wstrzymał oddech
  2. Skandal na antenie TVN! Polityk PiS zaatakował dziennikarza
  3. Ratownicy z Darłowa odpowiadają rodzicom. I ujawniają szokującą PRAWDĘ
źródło: rmf24.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News