policja_front_po
pixabay.com
Anna Maria Guziewska - 26 Grudnia 2018

Służby ostrzegają, jest o krok od zamachu. Dziesiątki uzbrojonych policjantów wyszły na ulice

Barcelona w niebezpieczeństwie? Okazuje się, że jedno z najchętniej odwiedzanych miast w Europie dzisiaj żyje w strachu. Policja wyszła na ulice, a pod uwagę brany jest niemal każdy scenariusz. Jest niebezpiecznie, chodzi o atak terrorystyczny.

Barcelona w 2017 roku musiała się zmierzyć z potężną tragedią. Mężczyzna rozjeżdżający ludzi na jednej z najpopularniejszych ulic miasta zabił kilkadziesiąt osób i wzbudził ogromny lęk na lata. Organizację zamachu przypisało sobie ISIS, ale dzisiaj wśród mieszkańców znów pojawił się strach. Ulice patrolują mundurowi i ostrzegają, że jest niebezpiecznie.

Barcelona zagrożona? Atak terrorystyczny znów może się powtórzyć

Na początku przed niebezpieczeństwem postanowił ostrzec swoich obywateli Departament USA. W oświadczeniu zaznaczono, że wyjazd do Barcelony nie jest najlepszym pomysłem. - Terroryści mogą zaatakować, ostrzegając z niewielkim wyprzedzeniem lub bez uprzedzenia - przeczytali Amerykanie w specjalnym apelu. Będący na miejscu turyści zauważają, że na ulicach pełno jest funkcjonariuszy, którzy na bieżąco śledzą, co się dzieje wokół. Są na stacjach metra, w centrach, kawiarniach. Mundurowi bacznie przyglądają się każdej dwuznacznej sytuacji. W Wigilię rząd Madrytu podjął decyzję o podtrzymaniu czwartego - najwyższego stopnia zagrożenia zamachem. W związku z tym, wszystkie jednostki są zobowiązane do aktywnego penetrowania Barcelony. Słynna ulica La Rambla znalazła się pod szczególnym nadzorem. Tam można spotkać nie tylko turystów, ale przede wszystkim funkcjonariuszy, którzy śledzą niemal każdy krok obecnych na miejscu. Rząd nie chciałby, aby dramat sprzed roku się powtórzył. Funkcjonariusze biorą więc pod uwagę atak z użyciem samochodu. W 2017 roku w Barcelonie i mieście Cambrilis zginęło 21 osób, a 140 osób odniosło rany. Władze Madrytu proszą o zachowanie wszelkich środków ostrożności przez turystów i mieszkańców.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
PapieżFranciszek powalił tym wszystkich na kolana! Najpiękniejsze gesty papieżaCzytaj dalej
Plaże, zabytki, muzea i najpiękniejsze rynki w Europie - to wszystko wciąż przyciąga masowo turystów do Barcelony. Mimo wszystko, jedno z najpiękniejszych miast na świecie, jest równie atrakcyjne co niebezpieczne. Terroryści, którzy wiedzą, jak chętnie w okresie Bożego Narodzenia miasto odwiedzane jest przez ludzi z całego świata, czekają na okazję, aby zaatakować. Wciąż niebezpieczny ISIS działa w podziemiu, a przywódcom europejskim trudno przewidzieć, gdzie następnym razem uderzy. Europa stała się celem terrorystów, którzy co kilka miesięcy o sobie dają znać. Mimo wszystko, władze Madrytu postawiły wszystkie służby na nogi, aby zapobiec tragedii.ZOBACZ TAKŻE:
  1. W nocy dwa kraje rozpoczęły działania wojenne i wzajemny atak
  2. Co się dzieje? Doda w szale atakuje TVN, ogromna burza w sieci
  3. Poseł obozu PiS atakuje ateistów przed świętami! "Gdybyśmy wszyscy byli wierzący..."
  4. Beata Tyszkiewicz: Ile ma lat? Wiek gwiazdy robi wrażenie
  5. Dorota Szelągowska z partnerem. Fani osłupieli widząc kim on jest
 
GłówneKrzysztof Jackowski i inni nie mogli już dłużej milczeć. To wydarzy się w 2019 roku, straszne wizjeCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News