W FC Barcelonie, klubie będącym wicemistrzem Hiszpanii doszło do nieciekawej sytuacji. Podczas treningu, będącego częścią obozu przygotowawczego w USA dwóch zawodników Dumy Katalonii rzuciło się na siebie z pięściami. Zwaśnionych sportowców rozdzielać musieli koledzy z zespołu.

Jednym z walczących piłkarzy był Neymar, gwiazda formatu światowego. Zaatakował on nowy nabytek klubu ze stolicy Katalonii – młodego Portugalczyka, Nelsona Semedo. Walka nie trwała długo, gdyż interweniowali Sergio Busquets i Ardan Turan. Po starciu, rozjuszony Neymar opuścił trening.

Nie wiadomo, co spowodowało wybuch agresji u Brazylijczyka. Komentatorzy zwracają uwagę na jego skomplikowaną sytuację względem obecnego pracodawcy. Piłkarz chce opuścić Barcelonę na rzecz paryskiego PSG. Chce to zrobić by móc wyjść z cienia Leo Messiego, który jest niekwestionowanym królem FC Barcelony.

Jak podają media, Neymar Junior zakończył już rozmowy w tym zakresie z klubem z Francji. Co ciekawe Barcelona z PSG nie prowadzi żadnych negocjacji dotyczących zmiany barw przez zawodnika. Paryżanie chcą wypłacić Brazylijczykowi niezbędne pieniądze, aby mógł wykupić się osobiście. Piłkarz za pięć lat gry w Paryżu otrzymać ma 150 milionów euro.

Zobacz również

Sam transfer byłby „transferem stulecia”. Aby móc zakontraktować napastnika z Santosu, PSG musi wpierw wyłożyć 222 milionów euro. Z tego też względu Neymar nadal nie zmienił klubu. Zarząd Paris Saint-Germain liczy na to, że Barcelona obniży jeszcze wysokość klauzuli wykupu zapisanej w jego kontrakcie.