Ogromny smutek po jej stracie pozostanie na lata. Właśnie poinformowano, że zmarła

Ogromny smutek po jej stracie pozostanie na lata. Właśnie poinformowano, że zmarła Źródło: David Tomaseti/Unsplash

W mediach z samego rana pojawiła się wyjątkowo przykra wiadomość, która wywołała ogromny smutek. Nie żyje Barbara Mielczarek.

Barbara Mielczarek nie żyje. Przykra wiadomość pojawiła się w mediach społecznościowych i szybko dotarła do Polaków, którzy pogrążyli się w żałobie. Jej strata pozostanie z nami na lata. 

Barbara Mielczarek nie żyje 

Odeszła Barbara Mielczarek. O śmierci zasłużonej dla kraju Polki poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych Armia Krajowa Dębica.

- Z przykrością informujemy, że na "wieczną wartę" odeszła por. Barbara Mielczarek, ps. Mata Hari, członkini Wojskowej Służby Kobiet w Obwodzie ZWZ-AK Dębica, łączniczka Placówki Łączki Kucharskie, absolwentka dębickiej "Kuźnicy", gdzie zdała egzamin małej matury. Po wojnie zamieszkała na Górnym Śląsku. Od wielu lat była aktywnym członkiem Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Bytomiu. - czytamy na Facebooku Armia Krajowa Dębica. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zmarła zasłużona Polka. Barbara Mielczarek nie żyje 

- Tam rozpoczął się rok 1939 i wybuch wojny. Wtedy punktem centralnym naszych spotkań był dziedziniec przed kościołem. Po mszy świętej spotykali się tam nauczyciele, naczelnik poczty, ksiądz, moi rodzice i oczywiście my, trzy bardzo młode dziewczyny. Pewnego razu, 1 listopada 1942 roku, jeden ze znajomych zaproponował mi wstąpienie do Armii Krajowej. Miałam wtedy 18 lat i nadano mi pseudonim „Mata Hari”. Ponieważ niezbyt mi się spodobał, szybko zmieniono go na „Małą” i tak zostałam łączniczką AK - wspominała Barbara Mielczarek w rozmowie z portalem Życie Bytomskie cztery lata temu. 

Już po wojnie Barbara Mielczarek zamieszkała na Górnym Śląski, gdzie przez lata była jedną z najbardziej aktywnych członkiń Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych w Bytomiu. 

Dzisiaj grzeje: 1. Śmierć w rodzinie Wałęsów przyszła nagle, bez ostrzeżenia. Śledczy ustalili czy popełnił samobójstwo
2. Nagła wiadomość. Kolosalna zmiana dla milionów Polaków, wszystko już na dniach
3. Objawy niedoboru magnezu w organizmie. Lepiej ich nie lekceważyć

Barbara Mielczarek zostanie pochowana w Dębicy. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 25 lipca o godzinie 11:00. Msza święta za pamięć zmarłej zostanie odprawiona w kościele pod wezwaniem św. Jadwigi w Dębicy. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Była żona zrujnuje Piotra Żyłę? Eksperci apelują do popularnego skoczka
  2. Gotujesz rosół na kurczaku? Babcie ostrzegają, 1 część kury w ogóle się nie nadaje, nie wrzucajcie jej do garnka
  3. Poznajecie ją? Polacy oszaleli na jej punkcie, jest obecnie najbardziej lubianą kobietą w naszym kraju
  4. Niebywała metamorfoza Agaty Dudy. Mamy nagranie, wszystko widać jak na dłoni
  5. Tragedia gorsza niż z koszmarów. W ojca i syna uderzył piorun, bezlitosny żywioł w polskiej miejscowości
  6. Zdjęcie pobitej Dagmary Kaźmierskiej trafiło do sieci. Antek Królikowski skomentował, wspiera gwiazdę „Królowych Życia”

Źródło: Radio Rzeszów pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News