Kurdej-Szatan nie jest jedyna. Tragiczna epidemia wśród gwiazd prowadzi do myśli samobójczych

Kurdej-Szatan nie jest jedyna. Tragiczna epidemia wśród gwiazd prowadzi do myśli samobójczych

Barbara Kurdej-Szatan nie jest w tej walce osamotniona. To nie jedyna gwiazda, która cierpi przez straszliwą chorobę. Wśród znanych osób jest tak powszechna, że można mówić o epidemii, a nie raz to schorzenie prowadzi do myśli samobójczych. Jest na to wszystko jednak rada.

Barbara Kurdej-Szatan od lat zmaga się z okropną chorobą, której nie da się wyleczyć. Nie jest jedyna - coraz częściej można usłyszeć, że ta choroba atakuje i dotyka wiele znanych osób. Trzeba wiedzieć jak jej zapobiec, a kiedy już zaatakuję, jak skutecznie się leczyć aby maksymalnie złagodzić jej objawy.

Choroba atakuje coraz częściej

Mowa o boreliozie, chorobie zakaźnej, której można nabawić się po kontakcie z kleszczami. Bakterie są w krwi ssaków, na których żerują kleszcze, a następnie one roznoszą chorobę dalej poprzez ukąszenie ofiary. Najłatwiej zarazić się nią w lesie w okresie wiosenno-letnim, kiedy aktywność pasożytów jest największa. Objawy boreliozy są bardzo podobne do grypy. Występuje również rumień wędrujący, ale nie we wszystkich przypadkach. Jeżeli choroba zostanie wcześnie rozpoznana i poda się odpowiednie antybiotyki, to objawy można złagodzić. Jeżeli tak się nie stanie dochodzą nowe dolegliwości, jak zapalenie stawów, zaburzenia neurologiczne i kardiologiczne. Wczesne wykrycie boreliozy daje szanse na całkowite wyeliminowanie jej objawów. Im później się ją zdiagnozuje, tym więcej zmian i zniszczeń zachodzi w naszym ciele. Nie można jej w żadnym wypadku bagatelizować. Ciężej jest ją leczyć niż jej zapobiec, dlatego najważniejsza jest profilaktyka. Przede wszystkim, kiedy idziemy do lasu warto jest założyć ubrania takie, aby zakrywały wszystkie części ciała. Trzeba też sprawdzać komunikaty, czy w którymś rejonie nie ma wysypu kleszczy. Zakup środka odstraszającego kleszcze to też bardzo dobry pomysł, ale najważniejsze jest dokładne sprawdzenie ciała zaraz po powrocie do domu. Jeżeli nie jesteśmy pewni, warto udać się do lekarza.

Barbara Kurdej-Szatan o swojej chorobie

Są osoby, które głośno mówią o swojej chorobie. Jest nią między innymi Barbara Kurdej-Szatan. Jest jedną z osób, która musi się zmagać z boreliozą, ale ona akurat świetnie sobie z tym daję radę, chociaż miała momenty, które były dla niej przygnębiające: - Miesiąc wcześniej byliśmy na Malediwach, pomyślałam, że może przywiozłam jakąś bakterię. Poszłam na badania krwi. Ale podstawowe badanie nic nie pokazało. Stwierdziłam więc, że chyba nic mi nie jest. Ale znów pojawiały objawy, co parę dni w nowym miejscu. Wędrowały po ciele. Zaniepokoiłam się i poszłam w Warszawie do szpitala zakaźnego na Woli. Niestety lekarz zbagatelizował wszystko, w ogóle się nie przejął. Miał świetny humor, sypał żartami [...] Chodziłam potem przez ponad pół roku z tą boreliozą, która mi się coraz głębiej zagnieżdżała. Objawy były coraz słabsze. Borelioza tak ma, że się usypia, po czym atakuje jeszcze mocniej - powiedziała Kurdej-Szatan w jednym z wywiadów dla Vivy.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Gwiazda znalazła swój sposób, aby sobie z nią radzić. Dla niektórych wydaje się dość kuriozalny, ale Barbara Kurdej-Szatan jest zadowolona z efektów: - Dowiedziałam się od rodziny, że w Gdyni jest pani dietetyk, która leczy dietą, ziołami, prądami. Stwierdziłam, że spróbuję. Mam nadzieję, że ta metoda mnie wyleczy - mówi Kurdej-Szatan w wywiadzie. To nie jedyna gwiazda, która cierpi na tę chorobę. Reżyserka Magdalena Piekorz również jest zakażona boreliozą. Jej zmagania były jednak o wiele gorsze: - Ja w tej chorobie przeżywałam momenty na granicy obłędu. Człowiek nieraz myśli, by otworzyć okno i skoczyć – mówi "Wprost" Magdalena Piekorz, reżyserka. U reżyserki choroba uaktywniła się po operacji, którą zalecili lekarze, ponieważ nie wiedzieli do końca co jej jest. Do dziś ma problemy i są takie dni, kiedy nie może wstać ze swojego łóżka czy nie ma chęci odbierać jakikolwiek telefon. Mimo to, walczy z nią dalej i nie poddaje się. W Polsce roczna liczba zachorowań wynosiła 21 516 zarażonych boreliozą. Największa zapadalność wystąpiła w województwie podlaskim 130,1 na 100 000 i małopolskim 98,1 na 100 000.  1. Dżentelmena roku już znamy. Ziemkiewicz życzy nauczycielkom „najlepszego” i wrzuca zdjęcie z porno
  2. Zmroziło nawet Jackowskiego. Znamy miejsce, datę i przyczynę wybuchu III WŚ
  3. Księżna Diana uczczona na królewskim ślubie w niespodziewany sposób! Zauważyliście?
  4. Większość z nas ma takie psy. To super rasa, wiedzieliście o tym?
  5. Znaki zodiaku kobiet, z którymi faceci boją się związać
Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu