Kurdej-Szatan musi zmagać się ze straszną chorobą. Aktorka jest dzielna

Kurdej-Szatan musi zmagać się ze straszną chorobą. Aktorka jest dzielna

Barbara Kurdej-Szatan od kilku lat zmaga się z groźną chorobą, jaką jest borelioza. Chociaż jej stan na przestrzeni lat zdążył się znacznie poprawić, to ostatnie wyniki badań znów są niepokojące. 

Barbara Kurdej-Szatan jest jedną z najbardziej lubianych polskich aktorek w Polsce. Popularność przyniósł jej udział w reklamach sieci komórkowej. Później mogliśmy oglądać ją m.in. w telenoweli "M jak Miłość", "Dzień Dobry, Kocham Cię", czy też w serialu "W rytmie serca". Aktorka świetnie odnajduje się w prowadzeniu programów rozrywkowych, m.in. "The Voice of Poland" czy też w "Kocham Cię Polsko". Wyróżnia się nie tylko talentem, ale też dużym poczuciem humoru.

Barbara Kurdej-Szatan o swojej chorobie

Okazuje się, że Barbara Kurdej-Szatan zmaga się z boreliozą. Borelioza to najbardziej znana tzw. choroba odkleszczowa. To dolegliwość nazywana inaczej chorobą z Lyme lub krętkownicą kleszczową. Zakażenie człowieka następuje poprzez ślinę lub wymiociny kleszcza. Borelioza to choroba wielonarządowa - najczęściej atakuje skórę, układ nerwowy, stawy oraz serce. Charakterystycznym objawem jest rumień na skórze. Inne jego symptomy są jednak często trudne do zauważenia i pojawiają się późno, co opóźnia też prawidłową diagnozę choroby. Gwiazda kilka lat temu została ukąszona przez kleszcza, w wyniku czego rozwinęła się choroba, która okazała się bardzo poważna. Aktorka musiała wiele zmienić w swoim życiu. Objawem, który skłonił ją do wizyty u lekarza i poddania się dalszym badaniom, był ból ręki. W rozmowie z "Vivą" wyznała, że wiadomość o chorobie była dla niej szokiem. - Bolała mnie ręka. Miałam punktowe bóle mięśni z obrzękami, które wędrowały mi po ciele. Lekarze nie wiedzieli, co mi jest. W internecie i w prasie przeczytałam o boreliozie i o objawach podobnych do moich. Zrobiłam badanie krwi. Dowiedziałam się, że jestem chora, gdy byłam na planie reklamy Playa - powiedziała aktorka.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Jak napisał magazyn "Viva" aktorka unika medycyny konwencjonalnej. Odstawiła antybiotyki, ponieważ za bardzo osłabiały jej organizm. W leczeniu postawiła na prądy, zioła i dietę. Musiała definitywnie odstawić cukier, białą mąkę i nabiał krowi, ponieważ chodziło nie tylko o to, żeby pozbyć się bakterii, lecz także, żeby odgrzybić organizm, ponieważ swego czasu zażywała dużo antybiotyków. Chociaż przez długi czas było dobrze, a samopoczucie i kondycja nie wskazywały na postęp choroby, to po dwóch latach od poprawy, borelioza znowu dała o sobie znać. Gwiazda znów zmaga się z dolegliwościami, jednak nie traci dobrego humoru i wciąż optymistycznie patrzy na świat. Wierzy, że uda jej się chorobę okiełznać i będzie mogła z nią normalnie funkcjonować. ZOBACZ WIĘCEJ NA PIKIO.PL:
  1. Barbara Kurdej-Szatan: Rafał Szatan z Basią na gorących zdjęciach
  2. Internet eksplodował! Barbara Kurdej-Sztan spotkała PÓŁNAGIEGO Sławomira z żoną
  3. Małgorzata Rozenek nie dba o swoje zdrowie? Fani komentują ostatnie zdjęcie gwiazdy
  4. Michał Szpak POKAZAŁ mieszkanie. Czy jego RODZICE wiedzą jak mieszka?!
  5. Pola Raksa ukrzyżowana i zgwałcona. Aktorka doświadczyła dramatycznych scen
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News