Plaga! Wielu Polaków w lutym zachoruje na straszna chorobę, Kurdej-Szatan zmaga się z nią od lat

Plaga! Wielu Polaków w lutym zachoruje na straszna chorobę, Kurdej-Szatan zmaga się z nią od lat Źródło: screen/youtube/Plejada

Barbara Kurdej-Szatan jest uwielbianą polską celebrytką, która swoją otwartością i uśmiechem zdobywa serca fanów. Niestety gwiazda od lat cierpi na straszną chorobę, na którą w lutym zachoruje wielu Polaków. To prawdziwa plaga.

Barbara Kurdej-Szatan jest jedną z gwiazd, które pojawiły się znikąd i w bardzo krótkim czasie dorobiły się pozycji jednych z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych celebrytów w naszym kraju. Kojarzona z TVP artystka niedawno wyjawiła w mediach, że od lat zmaga się ze straszną chorobą, która zdecydowanie utrudnia jej życie i jest wyjątkowo paskudna. 

Teraz okazuje się, że choroba ta w lutym dotknąć może wielu Polaków, a ucieczka przed nią jest wyjątkowo trudna i wymaga od nas skrupulatności i ostrożności. Choć Barbara Kurdej-Szatan głośno ostrzega w mediach przed tą dolegliwością, czeka nas teraz prawdziwa plaga, której wielu z nas nie uda się uniknąć. 

Barbara Kurdej-Szatan od lat zmaga się z boreliozą

Po raz pierwszy Barbara Kurdej-Szatan publicznie przyznała się, że choruje na boreliozę, we wrześniu 2017 roku. Opowiadała wtedy o wieloletnich zmaganiach oraz o tym, jak codzienne życie zaburzane jest przez regularne badania oraz dietę. 

- Byłam ostatnio u mojej pani dietetyk i okazało się, że jest lepiej i duża część tych bakterii, które ten zasrany kleszcz mi wpuścił, została zlikwidowana. Potwierdzone to również zostało badaniami. Jednak boreliozę nadal mam i muszę jeszcze z nią powalczyć - opowiadała magazynowi "Na żywo".

Podkreślała, że zwłaszcza regularne badania są dla niej problemem, gdyż "jest bardzo niesystematyczna" i głośno zalecała fanom uwagę i sprawdzanie po spacerach, czy nie ma się na ciele obrzydliwych pajęczaków. Teraz okazuje się, że takie problemy, jak Barbara Kurdej-Szatan, może mieć już wkrótce wielu Polaków, czeka nas bowiem prawdziwa plaga kleszczy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W tym roku czeka nas prawdziwa plaga kleszczy

Pogoda od kilku dni dopisuje, słońce rozpieszcza nas coraz bardziej, a wiele osób skłania to do spacerów z bliskimi po parkach czy skwerach. Niestety jak się okazuje, słoneczna pogoda to także idealne warunki dla kleszczy, które w lutym mogą być prawdziwą plagą. 

- Kalendarzowo mamy zimę, ale za oknem jest ciepło, jak wiosną. Jeśli nie ma przymrozków i robi się wyraźnie cieplej, to możemy się spodziewać wybudzenia kleszczy i ataków z ich strony - tłumaczy dr Marta Hajdul-Marwicz, parazytolog z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. 

Specjaliści apelują, by w związku ze zmasowanym atakiem kleszczy dokładnie oglądać swoje ciało po wszelkich spacerach na świeżym powietrzu, gdyż pajęczaki bardzo często przenoszą groźną dla naszego zdrowia boreliozę. Przewiduje się, że tylko w najbliższych dniach zarazić się może bardzo wielu Polaków, trzeba więc robić wszystko, by zmniejszyć ewentualne ryzyko. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Piękna inicjatywa Omeny Mensah! Część Polaków i tak będzie ZNIESMACZONA!
  2. Anna Mucha zawdzięcza im wszystko! Ta historia wzruszy was do łez!
  3. Mówił, że "z Pauliny zrobi k**wę". Zadał jej i dziecku kilkadziesiąt ciosów nożem
  4. Krystyna Pawłowicz zdradziła swój sekret. "Zrobiła z siebie pośmiewisko"
  5. Niewiarygodne! Giertych będzie przesłuchiwał Kaczyńskiego?

 

Źródło: 5 minut dla zdrowia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News