Bardzo smutne informacje. Nie żyje Barbara Gniewińska

Bardzo smutne informacje. Nie żyje Barbara Gniewińska Źródło: pikio.pl

Barbara Gniewińska odeszła od nas w wieku 89 lat. O jej śmierci zawiadomiono w nekrologach "Gazety Wyborczej". Była współpracowniczką jednego z wydziałów Politechniki Warszawskiej.

Zmarła Barbara Gniewińska. W dniu śmierci miała 89 lat - była zasłużoną pracowniczką naukową, w swojej karierze napisała ważny podręcznik naukowy, który pomógł wielu studentom kierunków technicznych.

Nie żyje Barbara Gniewińska. Współpracowniczka Politechniki, pracowniczka instytutu naukowego

Barbara Gniewińska była specjalistką z zakresu nauk elektronicznych. Uzyskała tytuł magistra inżyniera. Jej najbliższe otoczenie określało ją jako "wybitnego dydaktyka" i tak też zamieszczono w jej nekrologu. Przez wiele lat pracowała w instytucie Tele i Radiotechnicznym w Warszawie, założonym w 1956 roku. Placówka zajmuje się kompleksowymi badaniami nad rozwiniętymi technologiami i innowacjami w zakresie elektroniki i teleinformatyki. 

Przez wiele lat Barbara Gniewińska współpracowała z wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Była autorką znanego wśród studentów podręcznika do "Rezonatory i generatory kwarcowe", który napisała wspólnie z Czesławem Klimkiem. Książka edukuje z zakresu elektroniki już od 1980 roku. 

Rodzina i przyjaciele wspominają Barbarę Gniewińską

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Wspaniała Kobieta, Ciotka, Kuzynka, Bratowa. Serdeczna powierniczka naszych serc, gotowa w każdej chwili służyć radą i wsparciem dla wszystkich, którzy tego potrzebowali. Pełna niespożytej energii i woli życia - napisali "pogrążeni w głębokim smutku rodzina i przyjaciele" w nekrologu 89-latki.

Dzisiaj grzeje: 1. Największy biust Polsatu bez stanika. Gwiazda stacji na wakacjach rozpala do czerwoności
2. Waloryzacja jak pułapka. 10 tys. osób z niższą emeryturą do końca życia

 

 

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 19 sierpnia o 10:00 w kościele św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach. Po nabożeństwie Barbara Gniewińska zostanie pochowana na cmentarzu powązkowskim w rodzinnym grobie. Organizacją pogrzebu zajął się dom pogrzebowy ze Służewia.

Peugeot 308 Sprawdź!

  1. Najmądrzejsze znaki zodiaku. Te 4 zodiaki mają najwyższe IQ, biją resztę na głowę
  2. Uwielbiana aktorka znów walczy z bezlitosnym rakiem. „Wolę nie wiedzieć, ile czasu mi zostało”. Lekarze nie dają jej żadnych szans
  3. Jego mama przewróciła się na schodach i umarła. To co zrobił jej malutki syn budzi ogromny podziw
  4. 93 ofiary śmiertelne powodzi. TVN podaje przerażające wiadomości z zagranicy
  5. Mały Maks walczy o życie. Straszna walka z czasem i okropną chorobą

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu