Bardzo smutne informacje. Nie żyje Barbara Gniewińska

Bardzo smutne informacje. Nie żyje Barbara Gniewińska Źródło: pikio.pl

Barbara Gniewińska odeszła od nas w wieku 89 lat. O jej śmierci zawiadomiono w nekrologach "Gazety Wyborczej".

Zmarła Barbara Gniewińska. W dniu śmierci miała 89 lat. Barbara Gniewińska była specjalistką z zakresu nauk elektronicznych. Uzyskała tytuł magistra inżyniera. Jej najbliższe otoczenie określało ją jako "wybitnego dydaktyka" i tak też zamieszczono w jej nekrologu. Przez wiele lat pracowała w instytucie Tele i Radiotechnicznym w Warszawie, założonym w 1956 roku. Placówka zajmuje się kompleksowymi badaniami nad rozwiniętymi technologiami i innowacjami w zakresie elektroniki i teleinformatyki. 

Przez wiele lat Barbara Gniewińska współpracowała z wydziałem Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Była autorką znanego wśród studentów podręcznika do "Rezonatory i generatory kwarcowe", który napisała wspólnie z Czesławem Klimkiem. Książka edukuje z zakresu elektroniki już od 1980 roku. 

- Wspaniała Kobieta, Ciotka, Kuzynka, Bratowa. Serdeczna powierniczka naszych serc, gotowa w każdej chwili służyć radą i wsparciem dla wszystkich, którzy tego potrzebowali. Pełna niespożytej energii i woli życia - napisali "pogrążeni w głębokim smutku rodzina i przyjaciele" w nekrologu 89-latki.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się 19 sierpnia o 10:00 w kościele św. Karola Boromeusza na Starych Powązkach. Po nabożeństwie Barbara Gniewińska zostanie pochowana na cmentarzu powązkowskim w rodzinnym grobie. Organizacją pogrzebu zajął się dom pogrzebowy ze Służewia.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News