Barbara Brylska największą popularność zyskała dzięki roli fenickiej kapłanki Kamy w filmie „Faraon”. Przez lata uważano ją za jedną z najpiękniejszych oraz najbardziej utalentowanych polskich aktorek, jednak właśnie pojawiła się szokująca informacja – śmierć zniszczyła jej życie. 

Barbara Brylska zadebiutowała na polskiej scenie grając epizod w komedii Antoniego Bohdziewicza, „Kalosz szczęścia”, lecz największą popularność zyskała dzięki roli kapłanki Kamy w „Faraonie”. Dalej zasłynęła w „Panu Wołodyjowskim” oraz „Przygodach pana Michała”. Wszyscy wróżyli jej spektakularną karierę, jednak z czasem kobieta wycofała się z mediów, a dziś już mało kto o niej pamięta.

Teraz okazuje się, że aktorka przeżywa koszmar. Kilkanaście lat temu przeżyła śmierć własnej córki, po której rozwiodła się z mężem, a teraz spotkało ją kolejne nieszczęście.

Barbara Brylska przeżywa ogromną tragedię

Gwiazda „Faraona” największą życiową tragedię przeżyła w 1993 roku, kiedy w wypadku samochodowym straciła swoją 20-letnią córkę Barbarę Kosmal. Samochód kierował polski reżyser i scenarzysta, Xawery Żuławski. Po tym tragicznym wydarzeniu mąż aktorki, Ludwik Kosmal notorycznie ją zdradzał oraz nadużywał alkoholu, co ostatecznie doprowadziło do rozwodu pary.

Po wielu latach Barbara oraz Ludwik postanowili odnowić kontakt, chodziły nawet plotki, że całkiem dobrze się dogadują.

– Barbara nie miała częstych kontaktów z byłym mężem, ale po wielu latach milczenia mogli ze sobą spokojnie rozmawiać – zdradził redakcji „Na żywo” znajomy Brylskiej.

Ostatnio jednak na jaw wyszła informacja, że mężczyzna po wielu latach zmagania się z ciężką chorobą, zmarł. Był to ogromny cios dla kobiety, która wciąż nie może pogodzić się ze śmiercią przedwcześnie zmarłej córki. Ludwik Kosmal spoczął w tym samym grobowcu, co córka Barbara.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Gwiazdy, którymi kiedyś zachwycała się cała Polska. Pamiętacie je jeszcze?

Zapomniana legenda polskiej sceny

Barbara Brylska uważana była za symbol seksu lat 60. Miliony Polaków traktowały ją jako filmowy ideał i przewidywały jej światową karierę. W 2012 roku uhonorowana została przez Rosjan „Bałtycką Gwiazdą”, która przyznana została za wybitny wkład w budowaniu więzi kulturowych między narodami basenu Morza Bałtyckiego.

Niestety po zagraniu epizodu w „Kaloszach szczęścia” z 1958 roku aktorka przerwała swoją karierę, co było ogromnym ciosem dla polskiej publiki. Wiele osób do tej pory twierdzi, że był to największy błąd w karierze aktorskiej w historii polskiego kina.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Lincz na Cezarym Pazurze! Fani poczuli się zdradzeni, są wściekli
  2. Widzowie Pierwszej Miłości będą w szoku! Nikt się tego nie spodziewał
  3. Marcin Meller z Boys jest obrzydliwie bogaty! Spadniecie z krzeseł
  4. RASY PSÓW NA PRZESTRZENI WIEKÓW. OKRUCIEŃSTWO LUDZI CZY KONIECZNOŚĆ?
  5. Ile zarabia Magdalena Ogórek? Ślicznotka polskiej sceny politycznej

20 najbardziej kasowych filmów wszech czasów [RANKING]

ŹRÓDŁOfakt.pl

Redaktor, recenzent, copywriter.