Niepokojące wieści, możesz mieć problem z wypłatą gotówki. Chodzi o konkretne bankomaty

Niepokojące wieści, możesz mieć problem z wypłatą gotówki. Chodzi o konkretne bankomaty Źródło: pixabay.com jarmoluk

Bankomaty mogą nie wypłacić gotówki lub mogą wypłacić jej mniej. Problem nagłośnił portal Fakt, który otrzymał wiele skarg od swoich czytelników. Okazuje się, że jeśli już chcemy wypłacić pieniądze bezproblemowo, lepiej udać się do banku.

Bankomaty nagle zaczęły sprawiać problemy. Ludzie z całej Polski nie są zadowoleni z napotkanych ograniczeń, posypały się skargi.

Ograniczenia w wypłacie gotówki w całej Polsce

Internauci zgłaszali te same, powtarzające się problemy - bankomaty zaczęły ograniczać wypłacane kwoty, mało tego, w urządzeniach praktycznie ma gotówki. Przemysław Barbrich, rzecznik Związku Banków Polskich, uspokajał, że nie ma problemów z dostawą pieniędzy do bankomatów i czasem z powodu zbytniego zainteresowania, lokalnie środków może być mniej. Pracownicy starają się bardzo szybko uzupełniać braki.

Problemy pojawiają się tylko w bankomatach należących do dwóch popularnych firm: internauci zgłaszali nieprawidłowości w usługach Euronetu oraz IT Card/Planet Cash. Rzeczywiście, Euronet świadomie wprowadził irytujące wielu ograniczenia.

- Z uwagi na znaczny wzrost liczby wypłat gotówki w ostatnich miesiącach, wprowadziliśmy limit jednorazowej transakcji w wysokości 1000 PLN. Limit obowiązuje w bankomatach i wpłato-bankomatach dla transakcji wypłaty gotówki wykonywanej kartą lub zbliżeniowo. Limit został wprowadzony, by zapewnić jak największej liczbie klientów dostęp do gotówki. W przypadku pojedynczych urządzeń może również zdarzyć się sytuacja, że z uwagi na kończący się zapas banknotów w urządzeniu, wypłata żądanej kwoty może być chwilowo niemożliwa - wytłumaczyła Ewa Miziołek, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska, w rozmowie z Faktem.

Bankomaty znanych banków bez zmian w funkcjonowaniu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ewa Miziołek zaznaczyła też, że gotówka jest na bieżąco uzupełniania i w niektórych punktach rzeczywiście mogą zdarzyć się nieznaczne opóźnienia z powodu ogromnego zapotrzebowania. Jeśli chodzi o Planet Cash, firma nie odpowiedziała na prośbę o wytłumaczenie niewygodnej dla wielu sytuacji.

Dzisiaj grzeje: 1. Media obiegła tragiczna wiadomość. Z powodu koronawirusa zmarł uwielbiany lekarz
2. Młoda mama nudziła się na kwarantannie. Zrobiła córce rzecz, przez którą internauci zmieszali ją z błotem

- W związku z pandemią nie wprowadziliśmy żadnych ograniczeń dotyczących wypłat w bankomatach. Tak jak zawsze, może się zdarzyć, że w jakiejś maszynie zabraknie pieniędzy, ale staramy się te braki jak najszybciej uzupełnić. Nie mamy żadnych limitów kwotowych przy wypłatach z bankomatów. Obowiązują tylko limity wypłat gotówkowych, które klient sobie ustawia np. w iPKO lub IKO - poinformował Roman Grzyb z biura prasowego PKO Banku Polskiego. Podobnie sytuacja ma się też w banku Pekao, klienci innych placówek również nie zgłaszali żadnych trudności.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pierwsze objawy raka płuc. Nigdy ich nie lekceważ
  2. Nie żyje legenda polskiego sportu. Medalista olimpijski był kochany przez kibiców
  3. Porównano obecne ceny truskawek i ceny sprzed roku. Różnica przyprawia o zawrót głowy
  4. Sławomir coraz mniej przypomina siebie. Jego nowe zdjęcie zdumiewa, fani nie mogli go poznać
  5. Spacerując po cmentarzu natrafiła na widok, którego nie da się zapomnieć. Wygląd grobu sprawia, że przechodzą ciarki
  6. Smutek właścicieli restauracji. Ich biznesy upadły po wizycie Magdy Gessler

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News