Pilne ostrzeżenie od banków w Polsce. Wypłacając tak gotówkę z bankomatu możesz stracić wszystkie pieniądze

Pilne ostrzeżenie od banków w Polsce. Wypłacając tak gotówkę z bankomatu możesz stracić wszystkie pieniądze Źródło: Wikimedia Commons/Adrian Grycuk

Bankomat jest teraz niemal na każdym rogu. Jeśli korzystacie z nich często, żeby wypłacić pieniądze, powinniście uważać. Złodzieje mają wyjątkowo perfidną metodą okradania klientów banków.

Bankomat często pada celem złodziei. Nie zawsze jednak są to standardowe napady, polegające na zniszczeniu urządzenia i wyciągnięciu z niego pieniędzy. Czasem przestępcy robią to "w białych rękawiczkach", okradając bezpośrednio klientów, którzy z nich korzystają. Banki ostrzegają przed oszustami, którzy w ten sposób kradną pieniądze.

Uważaj na taki bankomat, to może być próba wyłudzenia pieniędzy

Ostatnio ostrzeżenie informujące o tej metodzie wypuścił Santander Bank. Choć sposób jest dosyć stary, nie wszyscy wiedzą, jak on działa. Złodzieje wytwarzają wcześniej specjalną listwę, która zrobiona jest tak, aby nie wyróżniała się i wyglądała jak zwyczajny element bankomatu. Metoda ta nazywa się Cash Trapping.

- Uwaga na Cash Trapping! Czym on jest? W najprostszej formie to przyklejenie się wypłaconej gotówki do dodatkowo zamontowanej do bankomatu listwy, w miejscu, gdzie powinien odbyć się odbiór pieniędzy - napisał Santander Bank na Facebooku.

Metoda jest bardzo prosta. Dodatkowa listwa blokuje wyjście pieniędzy z bankomatu. Jest ona tak umieszczona, że bankomat nie cofnie wypłaconych bankomatów, bo przykleją się one do przedmiotu umieszczonego przez złodziei. Klient będzie sądził, że bankomat ma awarię i nie będzie zdawał sobie sprawy, że wypłacił pieniądze. Kiedy odejdzie od urządzenia, złodziej zgarnie całą wypłatę.

Jak się ustrzec przed tą metodą?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Jeśli już dojdzie do sytuacji, że bankomat nie wypłacił nam pieniędzy, niekoniecznie musi oznaczać, że padliśmy ofiarą kradzieży, bo równie dobrze może być to awaria. Jednak pod żadnym pozorem nie powinniśmy odchodzić od urządzenia, stojąc cały czas przy nim, dzwonimy do banku i staramy się dowiedzieć jak najwięcej od konsultanta.

Dzisiaj grzeje: 1. Dziadek znalazł w lesie 130-letni nagrobek. Gdy przeczytał napis, prawie zemdlał
2. Ojciec zorganizował zbiorowy gwałt na własnym dziecku. Porażające doniesienia tylko dla ludzi o mocnych nerwach

Ponadto możemy z przezorności sprawdzić bankomat przed wypłaceniem pieniędzy. Wystarczy sprawdzić ręką w okolicy wnęki, z której odbieramy pieniądze. Cash trap zwykle nie jest skomplikowany urządzeniem i da się go usunąć bez specjalistycznych narzędzi. Jeśli takowy znajdziemy, również warto zgłosić sprawę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Maryla Rodowicz ma syna o nieziemskiej urodzie. Jego zdjęcie nie kłamie
  2. Najpierw umarło mu malutkie dziecko, potem zdradziła go żona. Marek Piekarczyk przeszedł przez piekło
  3. Do sieci trafiło powalające nagranie. Tak dorabiają sobie Sławomir z żoną, wielu uzna to za kompromitację
  4. Tadeusz Rydzyk zawstydził wiernego na oczach całego kościoła. "Prawda, że jeszcze ładny?"  
  5. Sieć w cieniu konkurencji. Biedronce rośnie trudny przeciwnik, z którym będzie mieć problemy

Źródło: Gazeta Pomorska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News