Wysadzili bankomat w powietrze na południu Polski. Nie wiedzieli, że nagrywa ich kamera

Wysadzili bankomat w powietrze na południu Polski. Nie wiedzieli, że nagrywa ich kamera Źródło: Unsplash/ Gatis Murnieks

Bankomat był celem nocnego napadu nieznanych sprawców. Kradzież została zarejestrowana przez kamery monitoringu, trwa poszukiwanie przestępców. Bandyci nie wiedzieli, że ich wyczyn został uwieczniony na nagraniu.

Bankomat w Iwoniczu-Zdroju w województwie podkarpackim został okradziony w nocy z czwartku na piątek. Nieznani sprawcy wysadzili maszynę i zbiegli z łupem. Tę kradzież zarejestrowały kamery monitoringu. Trwa poszukiwanie złodziei. 

Bankomat wysadzony w nocy

Kradzież miała miejsce w nocy, około godziny 3:30 nieopodal Placu Oczki, czyli miejsca w centrum Iwonicza-Zdroju. Przestępcy najprawdopodobniej wykorzystali gaz, który spowodował wysadzenie maszyny w powietrze. Eksplozja obudziła żyjących w okolicznych budynkach mieszkańców. Jej siła zniszczyła też okno i ścianę, w której bankomat był zainstalowany. Przestępcy zbiegli zanim na miejscu pojawiła się policja.

- Sprawca lub sprawcy dokonali włamania, prawdopodobnie powodując eksplozję. Trwają policyjne czynności - poinformowała portal Krosno 112 Patrycja Kafender z Komendy Miejskiej Policji.

Kradzież nagrana przez monitoring

Kradzież została uwieczniona przez kamerę monitoringu, która skoncentrowana była na przejściu dla pieszych. Uchwyciła jednak też okradziony bankomat. Film z kradzieży został opublikowany na facebookowym profilu komitetu wyborczego Nasza Przyszłość, z którego startował obecny burmistrz Iwonicza-Zdroju.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Sceny jak z filmu miały miejsce dziś nad ranem w Iwoniczu-Zdroju. Około godz. 3:30 mieszkańców naszego cichego i spokojnego uzdrowiska obudził potężny huk dochodzący od strony placu Oczki. Okazało się, że ten hałas, przewyższający wszelkie dozwolone normy decybeli, był spowodowany wysadzeniem pobliskiego bankomatu. Tak, tak, niby nie Nowy York, a dzieje się... Jednym z przejawów naszej dbałości o bezpieczeństwo gości i kuracjuszy jest zamontowanie monitoringu, więc takie wydarzenie nie mogło umknąć oczom miejskich kamer. Prezentujemy nagranie w nadziei, że pomoże ono Policji w ujęciu sprawców tego zuchwałego przestępstwa - napisano w poście.

Dzisiaj grzeje: 1. Siostra gwiazdora zamordowała staruszkę z zimną krwią. Na jaw wyszły przerażające fakty
2. Najgorszy taniec w historii programu? Już przed występem zalała się łzami, "znaleźliśmy się w tanecznym piekle"

Obecnie trwa policyjne śledztwo. Dla jego dobra śledczy nie przekazują szczegółów postępowania. Portal krosno112.pl poinformował, że podejrzewa się, iż za kradzież odpowiedzialna jest zorganizowana grupa, działająca na terenie całej Polski.

Źródło: Screen/ Facebook/ KWW "Nasza Przyszłość" Gmina Iwonicz-Zdrój 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Majątek Lewandowskiej robi wrażenie. W rok zarobiła astronomiczną sumę
  2. Córka wróciła do domu z płaczem. Dostała skandaliczną uwagę od nauczycielki, matka prawie zemdlała
  3. Zainstalował kamerę i wyszedł. Pies nie wiedział, że się nagrywa. Obejrzał miażdżące serce nagranie, już nigdy nie zostawi zwierzaka samego
  4. Ludzie bili się o popularny produkt, teraz znów wraca na sklepowe półki. Rusza wielka promocja w Lidlu
  5. Panna młoda chciała zadać szyku na swoim ślubie. Została bezlitośnie wyśmiana, "założenie tego to samobójstwo”"
     

Źródło: Polsat News

Następny artykuł