Banki wydały komunikat, zawieszają klientom spłatę rat. Dotyczy klientów banków znajdujących się na liście

Banki wydały komunikat, zawieszają klientom spłatę rat. Dotyczy klientów banków znajdujących się na liście Źródło: .

Banki w związku z trwającą pandemią koronawirusa, zdecydowały się na zaskakujący ruch. Poszczególne z nich pozwolą swoim klientom zawiesić czasowo spłatę rat kredytowych, także rat hipotecznych.

Niektóre banki zaoferowały swoim klientom możliwość zawieszenia spłacania rat. To efekt epidemii, w wyniku której wiele osób może czasowo być pozbawiona dochodu. Zarówno pracownicy, którzy zdecydowali się na bezpłatne urlopy, jak i przedsiębiorcy, którzy nie odnotowują obrotów z powodu stanu zagrożenia epidemicznego kraju.

Banki zdecydowały się umożliwić klientom wakacje kredytowe

Od wtorku będzie można zawiesić maksymalnie trzy raty kredytu hipotecznego, a od środy spłatę pożyczki gotówkowej. Z takiej możliwości będą mogli skorzystać klienci PKO BP, niezależnie od ich poprzednich decyzji o odroczeniu płatności. Złożenie wniosku jest bezpłatne, można zrobić to przez internet, nie później niż trzy dni przed terminem spłacenia raty.

Osoby z kredytem hipotecznym w PKO BP będą musiały co miesiąc wypełniać wnioski, gdyż jedno podanie zawiesza jedną ratę, natomiast w wypadku pożyczki gotówkowej wystarczy jedno podanie, w którym określimy, na jak długo potrzebujemy przerwy. Kwota niespłaconej raty, proporcjonalnie powiększy kwoty pozostałych rat.

Inne banki, które zdecydowały się na zawieszenie rat klientom

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Taką możliwość zaoferował swoim klientom także Raiffeisen Bank. Polski oddział umożliwia bezpłatne zawieszenie rat kapitałowo-odsetkowych na maksymalnie trzy miesiące. Klienci mogą składać wnioski od wtorku za pośrednictwem strony bankowości elektronicznej. Również w tym przypadku bank nie będzie pobierał opłat za rozpatrzenie wniosku.

Dzisiaj grzeje: 1. Szkoły zamknięte znacznie dłużej? Poznaliśmy konkretną datę
2. Doktor wyjaśnia, czy można teraz chodzić na spacery do parku, jeździć rowerem, itp. Nie ma już najmniejszych wątpliwości

W poniedziałek zawieszenie spłat aż na pół roku umożliwił mBank. Z opcji skorzystać mogą jedynie małe i średnie firmy oraz klienci indywidualni. Dotyczy to kredytów spłacanych w ratach, kredytów gotówkowych, hipotecznych i firmowych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. WHO poinformowało, ile tak naprawdę wraca się do zdrowia po zakażeniu koronawirusem. Straszne
  2. Jest oficjalna decyzja UEFA ws. Euro 2020. Mistrzostwa nie odbędą się w tym roku
  3. Lawinowy wzrost zachorowań na koronawirusa. Właśnie znacznie powiększyła się liczba zakażonych
  4. Stan 74-letniej zakażonej Polki coraz lepszy. Otrzymała pionierską mieszankę leków
  5. Przez 10 godzin walczyli o jego życie. Niestety, 41-latek zmarł pomimo starań ratowników
  6. POHiD nagle wezwał do wielkich zmian. Chodzi o wszystkie sklepy w Polsce

Źródło: Dziennik PL

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News