Masz konto w banku? Niestety, nie mamy dobrych wiadomości, zacznie się już na dniach

Masz konto w banku? Niestety, nie mamy dobrych wiadomości, zacznie się już na dniach Źródło: pixabay.com PublicDomainPictures

Banki wprowadzają ogromne zmiany, każdy posiadacz konta musi się z nimi liczyć. Niestety, informacje nie są dobre, wiadomo już, co planują instytucje finansowe. Nawet posiadacze kart kredytowych i osoby, które chcą ubiegać się o kredyt, będą postawione pod murem.

Banki po kilku miesiącach postanowiły wprowadzić zmiany dla swoich klientów. Raczej nikt nie będzie zadowolony, pojawią się nowe regulaminy, które każdy musi zaakceptować.

Zmiany dotkną wszystkich

Klienci banków nie będą zadowoleni z tych informacji. Instytucje finansowe wprowadzą ogromne zmiany już tej jesieni, niektóre z nich postanowiły zacząć nieco wcześniej. Konsumenci są informowani listowo lub mailowo, dlatego warto wczytywać się w korespondencję, aby później uniknąć gorzkiego i nagłego rozczarowania. Chodzi oczywiście o pieniądze.

Z powodu pandemii koronawirusa banki zdecydowały się na wprowadzenie kilku rozwiązań - m.in. zawieszono spłatę kredytów na 3 miesiące, doszło też do obniżki stóp procentowych. Takie działania spowodowały ogromne straty, dlatego gdy sytuacja gospodarcza nieco wróciła do normy, instytucje finansowe chcą je wyrównać. Przykładowo PKO BP straciło 700 mln zł, a Pekao SA 300 mln zł.

Banki zrobią wszystko, żeby wyrównać straty

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak można dowiedzieć się z danych udostępnionych przez Narodowy Bank Polski, od stycznia do maja 2020 roku zyski banków spadły o całe 42,2%. Z kolei Związek Banków Polskich szacuje, że w porównaniu do zeszłego roku wyniki mogą pogorszyć się nawet do zawrotnych 85%. Prognozuje się, że mniejsze banki mogą zakończyć rok 2020 z minusem na koncie. Osoby, które będą chciały wziąć kredyt, mogą liczyć się z ogromnymi trudnościami - instytucje wolą być ostrożne, będą bardziej sprawdzać zdolność kredytową. Jednak to nie koniec zmian. Jak podaje Polsat News, mogą zostać wprowadzone nowe, wyższe opłaty za karty debetowe i kredytowe, a także wprowadzenie kompletnie nowych prowizji od transakcji, za które wcześniej bank nie pobierał żadnej opłaty.

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie, ksiądz zakażony koronawirusem. Sanepid pilnie szuka uczestników mszy
2. Jedno badanie wystarczy, by zmniejszyć ryzyko zachorowania na groźną chorobę nawet o 90%. Powinien zrobić je każdy
3. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Dotyczy wszystkich Polaków, trzeba się dostosować

Oprócz tego eksperci przewidują spadki w oprocentowaniach lokat nawet do 0,05%, a osoby, które myślą nad kartą kredytową muszą przygotować się na cięcia limitów - mogą spaść z kilkudziesięciu tys. zł do kilku tys. zł. Nie da się ukryć, że to spore utrudnienia. Specjaliści prognozują, że firmy chwilówkowe będą cieszyć się dużym zainteresowaniem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pilny komunikat ministerstwa i nagła decyzja Andrzeja Dudy. Trwa akcja
  2. Potwierdził się najczarniejszy z możliwych scenariuszy. Niestety, nie żyje
  3. Ekspert zdradził, co czeka Polaków w następnym tygodniu. Nie ma wątpliwości, będzie źle
  4. Kobieta chciała zaparkować przed blokiem. Sąsiedzi natychmiast zaczęli nagrywać, nie mogli powstrzymać śmiechu
  5. PKO BP wprowadza duże zmiany. Rewolucja w banku może zmienić życie wielu klientów

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News