Banki opublikowały porażające dane. Obrazują prawdziwą skalę kryzysu

Banki opublikowały porażające dane. Obrazują prawdziwą skalę kryzysu Źródło: Unsplash Nick Pampoukidis

Niedawno banki opublikowały dane kart. Kryzys wynikający z epidemii SARS-CoV-2 jest już zauważalny. Zaobserwowano gigantyczny spadek płatności, a to dopiero początek trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się polska gospodarka.

Banki zwracają uwagę na falę kryzysu spowodowaną epidemią koronawirusa. Problemy polskiej gospodarki widać już gołym okiem. Udostępniono dane kart, które pokazują, jak spadły płatności.

Niedawno banki pokazały, że pierwsza fala kryzysu gospodarczego, wywołana epidemią SARS-CoV-2 już się pojawiła w naszym kraju. Publikując dane transakcji kart, udowadniają, że wiele branż odczuwa już ekonomiczne konsekwencje trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się cała Europa. Od samego początku eksperci ds. ekonomii podkreślali, że kryzys dotknie nas wszystkich, ale szczególnie przedsiębiorców w całej Unii Europejskiej.

Banki opublikowały niepokojące dane

Dzięki gromadzonym danym, banki są w stanie szybko ocenić, jak obecnie epidemia koronawirusa wpływa na kryzys gospodarczy. Bank Millennium opublikował dane o transakcjach płatniczych swoich klientów. Okazało się, że wiele branż zdążyło już bardzo odczuć skutki epidemii. To zjawisko postanowił zinterpretować ekonomista, Grzegorz Maliszewski.

Analizując dane, które gromadzą banki, Grzegorz Maliszewski zauważył, że obecnie najbardziej cierpi branża turystyczna, na którą wydatki zostały ograniczone o 90%. Teraz hotele oraz sklepy z odzieżą zmagają się już z pierwszą falą kryzysu. Minister rozwoju oceniła, że straty mogą wynieść nawet ok. 400 milionów strat. Odkąd epidemia SARS-CoV-2 pojawiła się w Polsce, wielu ekonomistów mówiło o nadchodzącym kryzysie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Aby ratować firmę i jej płynność finansową, spółki zdecydują się na rozpoczęcie intensywnych akcji wyprzedażowych – powiedziała ekspertka w rozmowie z INNPoland.

Dzisiaj grzeje: 1. Po wielu godzinach milczenia ministerstwo zdrowia wydało ważne oświadczenie. Wiadomo, dlaczego wczoraj nie podano wieczornych danych

2. Smutne konsekwencje "godzin dla seniorów". Nie przewidziano ich

Obserwując opublikowane przez banki dane, ekonomiści zauważyli drastyczny spadek płatności za usługi. W ramach tarczy antykryzysowej rząd współpracuje z Polską Organizacją Turystyczną nad programem 1000 plus, który miałby być wsparciem dla branży, która obecnie cierpi najbardziej. W ramach walki z kryzysem gospodarczym sklepy obuwnicze i odzieżowe szykują się również do wyprzedaży.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pitbull zerwał się ze smyczy i wskoczył w krzaki. Z oddali dobiegał płacz małego dziecka
  2. Starsza pani wyprowadziła psa przez balkon, ponieważ bała się koronawirusa. Mieszkała na piętrze, zaskakujące nagranie
  3. Po wielu godzinach milczenia ministerstwo zdrowia wydało ważne oświadczenie. Wiadomo, dlaczego wczoraj nie podano wieczornych danych
  4. Banki opublikowały porażające dane. Obrazują prawdziwą skalę kryzysu
  5. Krakowscy naukowcy ogłaszają przełom w poszukiwaniu leku na Covid-19. Pomogło niepozorne zwierzę
  6. Cejrowski zabrał głos ws. koronawirusa. Niewiarygodne słowa, aż trudno uwierzyć

źródło: INNPoland

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News