Duży bank w Polsce bije na alarm! Stracicie wszystkie pieniądze

Duży bank w Polsce bije na alarm! Stracicie wszystkie pieniądze Źródło: Fot. Pexels

Bank Zachodni WBK jest jednym z największych banków w naszym kraju. Jak się jednak okazało, na jego klientów czekają niespodziewane niebezpieczeństwa. Aby uniknąć straty oszczędności, warto zapoznać się z oficjalnymi wskazówkami oraz informacjami.

Z usług BZ WBK korzystają na co dzień miliony Polaków. Duża część z nich używa więc aplikacji mobilnej, aby w łatwy i szybki sposób sprawdzać stan konta lub robić przelewy.

Bank Zachodni WBK: aplikacja mobilna

Niestety to właśnie ta grupa narażona jest na stratę całych oszczędności. Oszuści masowo tworzą bowiem nieoficjalne aplikacje, po których zainstalowaniu sami dajemy możliwość okradzenia nas z odłożonych na koncie pieniędzy. - Po uruchomieniu „Mobile Zachodni WBK”, „Zachodni Mobile” lub „Zachodni mobile WBK” wymuszana jest zgoda na dostęp do powiadomień, pełny dostęp do sieci oraz odbieranie danych z Internetu - czytamy w oficjalnym komunikacie przedstawicieli banku. - Nadanie uprawnień pozwoli złośliwym aplikacjom przejąć kontrolę nad powiadomieniami, nazwami kontaktów i odbieranymi wiadomościami, zwiększając tym samym ryzyko kradzieży pieniędzy - dodają reprezentanci BZ WBK. - W związku z tym zwracamy szczególną uwagę, aby nie instalować tych aplikacji, a jeżeli zostały już zainstalowane, należy niezwłocznie usunąć je z urządzenia - dodali także kierownicy banku.

Jak nie dać się okraść oszustom?

Aby uniknąć kradzieży, warto jest więc zawsze korzystać z autoryzowanych aplikacji bankowych. Ryzykowny wybór może bowiem zakończyć się ogromnymi stratami materialnymi, których odzyskanie może się okazać nierealne. Więcej informacji dotyczących złośliwego oprogramowania można znaleźć na stronie internetowej wybranego banku.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Połamane drzewa, zalane tory. Teraz wygląda tak pół Polski!
  2. Rząd PiS ukrywa gigantyczną kompromitację. Tego jeszcze nie było!
  3. Małgorzata Kożuchowska do dziś nie może się pozbierać. To ją zniszczyło
  4. Oglądałeś „Czterech pancernych i psa”? Ujawniono informacje, które wprawią Cię w osłupienie
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News