Bank Pekao wystosował pilne ostrzeżenie do klientów. Wielu może stracić wszystkie pieniądze

Bank Pekao wystosował pilne ostrzeżenie do klientów. Wielu może stracić wszystkie pieniądze Źródło: Fot. Pixabay.com/BeatriceBB

Bank Pekao wydał oficjalny komunikat skierowany do wszystkich swoich klientów. Przedstawiciele banku ostrzegają przed oszustami. Osoby mające swoje konta w Pekao mogą stracić wszystkie pieniądze, które na nich mają.

Bank Pekao wydaje specjalne ostrzeżenie. Sprawa jest naprawdę poważna i dotyczy wszystkich klientów banku. Pojawili się kolejni oszuści, którzy w sprytny sposób chcą posiąść pieniądze znajdujące się na kontach bankowych. Tym razem wymyślili coś naprawdę przebiegłego, w co zapewne już uwierzyło setki osób.  

Bank Pekao ostrzega przed utratą środków

Zaledwie chwile temu w mediach społecznościowych pojawiło się oficjalne ostrzeżenie, które wystosował Bank Pekao. Przestroga jest skierowana do wszystkich klientów, którzy mogą paść ofiarą internetowego oszusta. Jest to już kolejne tego typu ostrzeżenie, które pokazuje, że oszczędności klientów akurat tego banku najwyraźniej nie są do końca bezpieczne.  

Tym razem oszust poszedł o krok dalej i chwycił się nieco innej metody. Przedstawiciele Pekao SA apelują, by nie klikać w linki, które są zamieszczone w mailu, jaki otrzymują ich klienci.  

- Korespondencja wysyłana jest z podszywającej się pod bank skrzynki pocztowej. – Prosimy nie klikać w linki umieszczone w takich e-mailach - czytamy.  

Jak działa fałszywy mail? 

Klienci Banku Pekao od pewnego czasu otrzymują na swoją skrzynkę pocztową wiadomość, za pomocą której oszust informuje ich, że dostęp do konta rzekomo został zablokowany. Przestępca prosi, by kliknąć w przesłany link, który następnie przekieruje nas do strony internetowej. Portal jest niemalże w każdym calu identyczny z oficjalną stroną Pekao24.

Postępowanie według instrukcji sprawia, ze na telefonie zostaje wgrane złośliwe oprogramowanie, a złodzieje zyskują dostęp do wszystkich najważniejszych danych. dzięki nim mogą pobrać z kont dowolną sumę pieniędzy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Celem tego ataku jest przechwycenie przez przestępców danych wymaganych do logowania oraz nakłonienie do zainstalowania złośliwego oprogramowania na telefonie komórkowym. Złośliwe oprogramowanie może pozwolić cyberprzestępcom na uzyskanie pełnej kontroli nad urządzeniem, w tym np. przekierowanie rozmów bądź wiadomości SMS - informuje Bank Pekao. 

Przez ten zabieg klienci banku mogą stracić wszystkie swoje pieniądze. Bank prosi o szczególną ostrożność i kategoryczne niewchodzenie w linki. Co więcej, prosi o zablokowanie dostępu do konta, bądź bezpośredni kontakt z bankiem, gdyby coś było nie tak. 

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Znany polski aktor zrównał z ziemią Małgorzatę Kożuchowską. Takich słów NIKT się nie spodziewał. Będzie wam przykro
  2. Marta Kaczyńska ujawniła PRAWDĘ o swojej matce. Tak szczera jeszcze nigdy nie była! Będziecie zbierać szczęki z podłogi
  3. Ogromny pożar hali. Na pomoc ruszyło 50 zastępów straży pożarnej
  4. Stuhr o wyniku eurowyborów. "Trudno ogarnąć rozumem sytuację w Polsce"
  5. Zakonnica wybierała głuche ofiary, księża gwałcili. "Założyła mi pieluchę, by ukryć krwawienie"

Źródło: Rzeczpospolita 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News