Bank Pekao dołącza do bojkotu WOŚP. W głowie się nie mieści, klienci w szoku

Bank Pekao dołącza do bojkotu WOŚP. W głowie się nie mieści, klienci w szoku Źródło: youtube.com/tvnpl

Bank Pekao przez wiele lat współpracował z fundacją Jurka Owsiaka. Po burzy medialnej i wyraźnym podziale sił, jego miejsce zajął mBank. Instytucja zdecydowała się teraz na radykalny krok, który ma wyraźnie odciąć jej wizerunek od akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uderzy on najmocniej w klientów.

Bank Pekao współpracował z WOŚP przez wiele lat. Nieodłączny tandem organizował zbiórkę pieniędzy na szpitalny sprzęt. Gdy doszło do otwartego konfliktu między fundacją a polską prawicą, wiele dotychczasowych działań wstrzymano. Miejsce instytucji zajął inny bank, a partnerem medialnym stał się TVN, w miejsce wcześniejszego TVP. Kulisy charytatywnego "rozwodu" mogą zaskoczyć.

Co zrobił Bank Pekao? Bojkot Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trwa

Wydane przed laty plastikowe karty z wizerunkiem fundacji Jurka Owsiaka przestaną działać z końcem listopada, pomimo dłuższych dat przydatności. Klienci mają zostać poinformowani o sytuacji w ciągu kilku dni, a na miejsce "świątecznych plastików" trafią nowe - nie posiadające wizerunku WOŚP. Rzecznik prasowy banku nie chciał odnieść się do sytuacji. Dość niezrozumiałe stało się także dla działaczy fundacji jego zachowanie. Odpowiednik WOŚP - Krzysztof Dobies zauważył, że już od dawno nie współpracuje ona z bankiem i ten, nie może się bezpośrednio odnieść do sytuacji.

Prawica krytykuje Owsiaka

Jurek Owsiak stał się celem ataku polskiej prawicy kilka lat wstecz. Politycy zarzucają działaczowi, że ten pobiera horrendalne kwoty za swoją pracę i że ma krytyczny stosunek do innych instytucji. W argumentach przeciwko WOŚP, Prawo i Sprawiedliwość otwarcie mówi o kontrowersyjnym w ich ocenie festiwalu muzycznym, który organizowany był przez dekady pod nazwą "Przystanek Woodstook". Po częściowym znacjonalizowaniu banku, politycy chcieli się odciąć od wizerunku Owsiaka. Władze instytucji zakończyły więc działania na rzecz zbiórki pieniędzy na szpitalny sprzęt.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Dla najmłodszych i najstarszych. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra od dwudziestu pięciu lat. Na jej czele niemal od początku stoi charyzmatyczny Jurek Owsiak. Do tej pory wyposażono szpitale na oddziałach pediatrycznych i geriatrycznych. Najbardziej potrzebujące jednostki otrzymały między innymi sprzęty do rehabilitacji, dodatkowe salowe łóżka czy karetki pogotowia. Jak przyznają organizatorzy, pomimo licznych zarzutów, oni nie mają zamiaru przestać prowadzić zbiórek pieniężnych. Polacy z każdym rokiem chętniej się angażują i wpłacają coraz wyższe kwoty.ZOBACZ TAKŻE:
  1. TVP ogłosiło pierwszą gwiazdę Sylwestra. Spodziewaliśmy się Zenka albo Sławomira...
  2. Kurskiemu puściły nerwy! Zarząd TVP naprawdę to ogłosił
  3. Owsiak przegrał! Musi zapłacić Pawłowicz fortunę
  4. Zdrada męża. Jak ją odkryć i co zrobić po ujawnieniu prawdy
  5. Znaki zodiaku i ich idealne połączenie. Jakich kobiet szukają mężczyźni?
  Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News