Awaria dużego banku sparaliżowała miliony klientów. Polacy odcięci od własnych pieniędzy

Awaria dużego banku sparaliżowała miliony klientów. Polacy odcięci od własnych pieniędzy

Bank Pekao to jeden z największych banków w Polsce. Poszczycić się może licznymi wyróżnieniami, nagrodami oraz ogromnym zaufaniem klientów, teraz jednak okazuje się, że gigantyczna spółka ma poważne problemy. Polacy zostali odcięci od swoich pieniędzy i wciąż nie wiadomo, jak długo ta sytuacja potrwa. 

Bank Pekao został założony już w roku 1929 jako państwowy bank komercyjny w formie spółki akcyjnej. Obecnie określa się go mianem jednego z największych i najpopularniejszych banków funkcjonujących na terenie Polski, który cieszy się ogromnym zaufaniem klientów. Okazuje się, że teraz to zaufanie może zostać bardzo poważnie nadszarpnięte. Bank Pekao ma bowiem bardzo poważne kłopoty: klienci od dłuższego czasu nie mają dostępu do swoich pieniędzy i wciąż nie wiadomo, jak długo potrwa rozwiązanie tej sytuacji.

Bank Pekao: potężna awaria, klienci nie mogą dostać się do swoich pieniędzy

Bank Pekao boryka się z bardzo poważnymi problemami technicznymi. Już od dłuższego czasu klienci zwracali uwagę na portalach społecznościowych, że coś jest nie tak - nie działały podstawowe funkcje internetowej bankowości, nie można się było połączyć z aplikacją, Polacy nie mieli dostępu do swoich pieniędzy. Ostatecznie bank na swojej stronie wystosował oficjalny komunikat. - Informujemy, że z przyczyn technicznych mogą wystąpić tymczasowe trudności z zalogowaniem się do serwisów Pekao24, Xelion, usług maklerskich oraz bankowości mobilnej PeoPay - informuje Bank Pekao. Do tej pory nie podano informacji, jak długo potrwa awaria oraz kiedy Polacy będą mogli bezproblemowo korzystać ze swoich kont.

To nie pierwsza taka sytuacja

Pierwsi na utrudnienia zareagowali oczywiście klienci, którzy nie mogli w pełni skorzystać ze wszystkich usług. O swoim niezadowoleniu postanowili napisać na Facebookowym profilu banku. - Nie działa nic - pisze jeden z klientów banku.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Globalna awaria, infolinia też nie działa. Padła również strona i aplikacja - informuje kolejny klient banku. Jak można było przeczytać dalej, tego typu problemy nie są nowością dla korzystających z usług tej jednostki. Jak określają klienci, podobne awarie pojawiają się regularnie około 10 dnia każdego miesiąca. Jak na razie bank nie odniósł się do tych stwierdzeń, ograniczył się jedynie do skomentowania sprawy najnowszej awarii i deklarował jak najszybsze rozwiązanie problemu. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Takiego Kaczyńskiego nikt nie widział! Prywatne zdjęcie w sieci
  2. Będzie niebezpiecznie! Wojsko siłą zablokuje Marsz Niepodległości
  3. Ogromna wpadka ikony Polsatu NA WIZJI! Cały internet się śmieje
  4. Znaki zodiaku i to, jak chcą być KOCHANE
  5. POLAK URATOWAŁ WYJĄTKOWEGO ZWIERZAKA I Z NIM ZAMIESZKAŁ. HISTORIA OBIEGŁA JUŻ ŚWIAT
Następny artykuł