Biegnij do bankomatu i wypłać gotówkę! W weekend utrudnienia w wielkich bankach

Biegnij do bankomatu i wypłać gotówkę! W weekend utrudnienia w wielkich bankach Źródło: fot. pixabay.com

Bank Pekao oraz 3 inne banki ostrzegają swoich klientów przed nadchodzącymi utrudnieniami. Jeżeli jesteś klientem jednego z nich, to lepiej uzbrój się w zapas gotówki, bo może Ci się przydać.

Bank Pekao jest jednym z największych banków w Polsce. Wiele osób praktycznie nie korzysta już z gotówki, ponieważ płatność kartą jest o wiele wygodniejsza i nie trzeba trzymać w portfelu całych plików banknotów. Niestety ma to też swoje niedogodności, ponieważ banki co jakiś czas muszą przeprowadzać renowacje swoich systemów, przez co możemy nie mieć dostępu do swoich pieniędzy w najmniej odpowiednim momencie. Teraz prawie jednocześnie, aż cztery banki ostrzegają klientów przed problemami.

Bank Pekao ostrzega swoich klientów

Bank Pekao nie jest jednak jedyną instytucją, która ogłosiła możliwość wystąpienia problemów u swoich klientów. Kolejnymi są Bank BGŻ BNP Paribas, Idea Bank i neoBank. Niestety klienci niektórych z nich już teraz zostali dotknięci przez zapowiadane problemy. Bank Pekao ostrzega przede wszystkim przed usterkami, które mogą wystąpić szczególnie w dostępie do serwisów Pekao24, a w tym też w ich aplikacji. Problemów nie uniknie również portal Xalion oraz usługi maklerskie. Taka właśnie sytuacja będzie miała miejsce 3 lutego od godziny 4:30 do 6:00. Bank BGŻ BNP Paribas zapowiedział natomiast prace serwisowe, które potrwają od piątku od godziny 21:00 do soboty, a dokładniej godziny 10:00. Mają one zapobiegać przyszłym problemom, które mogłyby wystąpić. Jednak teraz klienci mogą mieć problemy w przypadku usług mobilnych oraz płatności internetowych, ale płatności kartami i korzystanie z bankomatów nie powinno stanowić problemu.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Sprawy mają się podobnie w przypadku Idea Banku, który również prowadzi prace modernizacyjne swojego systemu. W tym przypadku usługi mobline i internetowe również będą utrudnione. Taki stan rzeczy potrwa od piątkowej nocy (22:00) do sobotniego poranka (6:00). Jeżeli chodzi o neoBank, to klienci powinni przygotować sobie gotówkę na noc z niedzieli na poniedziałek. Wszystko dlatego, że zostaną odcięci zarówno od swoich kart, jak i bankomatów. Nie da się ukryć, że to właśnie oni najbardziej odczują zapowiadane problemy. Trzeba jednocześnie pamiętać, że te prace mogą potrwać dłużej, niż są zapowiadane.
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Prokurator powiesił w swoim biurze fotomontaż z Kaczyńskim. Służby wkroczyły do akcji
  2. Autostrada A2 bez opłat bezterminowo między Warszawą a Łodzią
  3. Wiadomości TVP osiągnęły szczyt manipulacji ws. taśm Kaczyńskiego. Ręce opadają
  4. Ujawniono, ile teraz waży Katarzyna Figura! Będziecie w szoku
  5. Największy gwiazdor TVN miał romans z Anną Muchą. Właśnie opublikowano zaskakujące zdjęcie
źródło: Radiozet Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News