Bank Pekao wystosował pilny komunikat do klientów. Od jutra wielkie zmiany, możecie być zaskoczeni

Bank Pekao wystosował pilny komunikat do klientów. Od jutra wielkie zmiany, możecie być zaskoczeni Źródło: .

Bank Pekao poinformował swoich klientów o ogromnych zmianach, które ich czekają w najbliższym czasie. Klienci nie ukrywają zaskoczenia, ale muszą pogodzić się z nowymi regulacjami wprowadzonymi przez bank. Wszystko jest efektem polityki UE.

Bank Pekao przekazał swoim klientom informacje o sporych zmianach, jakie zaszły w metodach korzystania ze swojego konta. Reforma działania banku jest związana z rozporządzeniem Komisji Europejskiej, która zarządziła, aby państwa członkowskie miały ujednolicone systemy bankowe. Celem było zapewnienie takiego samego poziomu bezpieczeństwa w każdym kraju UE.

Bank Pekao przekazał komunikat do klientów o sporych zmianach

W najbliższą środę (tzn. 14.08.2019) mają zostać wycofane stare metody autoryzacji transakcji płatniczych. Po nowelizacji reguł przez KE, poprzednie systemy bankowe przestały spełniać warunki najnowszego rozporządzenia, które ma wejść w życie 14 września tego roku. Bank zdecydował się przeprowadzić zmiany dużo wcześniej.

W związku z tymi zmianami ma zostać wycofana "karta kodów jednorazowych" a także aplikacja PekaoToken. Bank w oficjalnym komunikacie do klientów zaznaczył, aby ci, którzy korzystają z którejś z tych metod, jak najszybciej ją zmienili na inną, która pozostaje w ofercie banku.

Bank Pekao instruuje jak przygotować konto pod zmiany

Klientom korzystających z banku Pekao pozostały dwie metody autoryzacji transakcji. Jedną jest autoryzacją aplikacją PeoPay oraz jednorazowe kody przesyłane za pośrednictwem wiadomości SMS. Aplikacja pozwala na wykonywanie darmowych autoryzacji, natomiast każdy sms autoryzacyjny będzie kosztował klienta 20 groszy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W komunikacie poinformowano, że aby zmienić metodą autoryzacji, należy zalogować się do sieci bankowej Pekao24 i tam zmienić swoje ustawienia w zakładce "zarządzanie autoryzacją". Następnie przy wybranej przez nas opcji, należy kliknąć "ustaw jako aktywną". Następnie zmianę trzeba będzie autoryzować starą metodą.

Dzisiaj grzeje: 1. Agnieszka uprawiała stosunek z nieznajomym. Rano powiedział jej tak bezczelne słowa, że aż ją wbiło w ziemię
2.500 plus razy dwa, a nawet trzy. Są sposoby, by powiększyć świadczenie

Co jednak z osobami, które nie mają dostępu do internetu (jak np. starsze osoby), albo skończyły im się kody autoryzacyjne? W takich wypadku trzeba będzie osobiście udać się do jednego z oddziałów banku Pekao i zatwierdzić zmianę metody autoryzacji z jednym z konsultantów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragedia Martyny Wojciechowskiej. NIE ŻYJE najbliższa jej osoba: "Nie mogę zrozumieć, dlaczego Rafał nie żyje"
  2. Karol Strasburger wziął ŚLUB! Do końca trzymał to w tajemnicy, jego żona jest 37 lat młodsza
  3. Ekspertka od erotyki szokująco o Roksanie Węgiel. Chyba zapomniała, że ona ma tylko 14 lat
  4. Uczniowie dowiedzieli się, że dyrektorka zachorowała na nowotwór. Ich reakcja miażdży serce
  5. Rozenek założyła tak krótkie szorty, że wiele nastolatek by się na to nie zdecydowało. Wszyscy zobaczyli jej walory

Źródło: TVN

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News