Bank Pekao ma poważne problemy finansowe, w jeden dzień stracili fortunę. Niepokojące doniesienia

Bank Pekao ma poważne problemy finansowe, w jeden dzień stracili fortunę. Niepokojące doniesienia Źródło: youtube.com/ Bank Pekao S.A.

Bank Pekao przeżył prawdziwe trzęsienie ziemi. Jeden z największych banków działających w Polsce wczoraj stracił prawdziwą fortunę. Doniesienia medialne na ten temat są wyjątkowo niepokojące.

Bank Pekao nie zaliczy poniedziałku 2 grudnia 2019 roku jako jednego z najlepszych dni w swojej historii. Przez przetasowania kadrowe,d instytucja finansowa straciła fortunę, a akcjonariusze z godziny na godzinę śledzili niepokojące wiadomości płynące z warszawskiej giełdy. Rykoszetem dostał największy akcjonariusz spółki, Powszechny Zakład Ubezpieczeń.

Bank Pekao zaliczył wielkie straty. Wszystko przez przetasowania kadrowe

Poniedziałek był dniem, w którym rezygnację zgłosili prezes, wiceprezes, a także jeden z członków zarządu spółki. O tych zawirowaniach kadrowych w banku Pekao poinformował ekonomista Daniel Paćkowski, który swoimi doniesieniami wywołał prawdziwą panikę wśród inwestorów.

- Kadrowe trzęsienie ziemi w Pekao. Jednego dnia rezygnacje złożyli: Michał Krupiński (prezes), Michał Lehmann (wiceprezes), Piotr Wetmański (członek zarządu). Rezygnacje złożone ze skutkiem natychmiastowym i bez podania przyczyn - napisał Paćkowski na swoich social mediach.

Nieoficjalnie mówi się o tym, że Krupiński chce kontynuować swoją działalność zawodową za granicą. Jak na razie nie pojawiły się jednak informacje mówiące o tym, co było oficjalnym powodem rezygnacji, a ta sytuacja nie uspokoiła inwestorów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wielkie straty banku. PZU dostaje rykoszetem

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje mąż uwielbianej polskiej gwiazdy. Zmarł po ciężkiej i długiej chorobie
2. Nie żyje uwielbiany ksiądz. Przekazano wiadomości o koszmarnym wypadku w polskiej miejscowości

Tuż przed poniedziałkową sesją na warszawskiej giełdzie, cena jednej akcji banku Pekao kosztowała 104 złote, 80 groszy. Wczoraj jednak ekonomiści śledzili z niepokojem, jak ceny zaczynają spadać i pikować do poziomu 100 złotych za akcję. Znaczy to, że kapitalizacja spółki wynosi 26,2 miliarda złotych, a więc w zaledwie jeden dzień jej wycena skurczyła się o 1,3 miliona. Strata tak dużej ilości pieniędzy zabolała także PZU, które jest głównym akcjonariuszem spółki. Akcje ubezpieczycieli staniały o 4,4%.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tradycyjna sałatka jarzynowa nie musi być nudna! Wystarczy, że dodasz do niej jeden sekretny składnik, prawdziwe niebo w gębie
  2. Na jaw wyszły nowe, intrygujące fakty o Łukaszu z kłem narwala. Szczegóły wielu mogą zadziwić
  3. Prababcie stosowały prosty przepis na genialną odżywkę do włosów. Mało kto o nim pamięta, a daje rewelacyjne efekty
  4. Podczas transmisji live Kononowicza doszło do ohydnej obrazy LGBT. Policja zatrzymała mężczyznę
  5. Skarbówka ZAPUKA do drzwi i upomni się o pieniądze. Nie będzie nawet wcześniej wysyłać zawiadomień

źródło: Stockwatch.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News